sadsad x
asdasd
75,00 TL
52,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
22,50 TL
Nevroz Sorunları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789754684568
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Alfred Adler
Alfred Adler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nevroz Sorunları Kısa Özet

  Nevrotik yaşam tarzı, şımartılmış çocuğun yaşam tarzıdır. Böyle bir kişi, katkıda bulunmaz, başkalarına yaslanır. Ondan, eylemleri için sorumluluk üstlenmesinden çok, sorumluluğun yönünü değiştirmesi, başka faktörleri ya da kişileri suçlaması beklenir.

  Nevrotik yaşam tarzında, her zaman rakipten kuşkulanılır. Bu, genellikle ailenin bir üyesi, bazen de karşı cinsten bir kişi olabilir. Nevrozda her zaman gizli bir suçlama öğesi vardır; hasta kendisini yoksun bırakılmış hisseder. Nevrotik kişi, gizli bir öç alma arzusu ve suçlamayla insanlarla ve kurallarla mücadele ederken, toplumsal aktiviteyi dışlayarak, doyumsuzluklarından biraz olsun kurtulur.

  Doyumsuzluk, nevrotik kişinin karşılaştığı genel yaşama ilişkin sorunlar, çalışma ve aşkla yüz yüze geldiği zaman hazırlıksız olması gerçeğinden kaynaklanır. Şımartılmış prototipten gelişmiş tüm nevrotik kişiler, toplumsal değeri olan bir şey yaptıktan sonra değil, yapmadan önce takdir edilmeyi beklerler. Bu tip kişiler, *vermeden almayı*, *her şeyi karşılıksız almayı*, *ya hep ya hiç* demeyi severler. Sonuç çoğu kere *hiç* çıksa dahi...

  Nevroz Sorunları’nda incelenen vakalar ve bu vaka analizleri sonunda ortaya çıkan kuram, klinik psikoloji, rehberlik, psikoterapi ve sosyal çalışmalarla ilgili alanlarda eğitim gören öğrencilere ve *kendini ve başkasını tanımak* isteyen herkese yardımcı olacaktır.

 • 2. Hamur

Nevroz Sorunları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.