280,00 TL
198,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
81,20 TL
Neden Bu Sanat? Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 388
ISBN: 9786058502598
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Terry Barrett
Terry Barrett
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Neden Bu Sanat? Kısa Özet

  Sanatta Çağdaş Eleştiri Yaklaşımlarına Dair Bir Kılavuz

  Neden Bu Sanat?’ın üçüncü baskısı, soyut ve betimleyici resim, animasyon filmi, heykel anıt, performans sanatı, fotoğraf, ilişkisel sanat ve video yerleştirmeler içeren çağdaş eserleri sunarak öğrencilere sanat kuramlarını tanıtıyor. Estetik, sanat kuramı, sanat eleştirisi ve sanat felsefesi dersleri için ideal olan bu benzersiz kitap, öğrencilere çağdaş sanat, bilgi sahibi olmak ve mantıklı yargılarda bulunmak konusunda yeni bir yaklaşım sunuyor.

  Bu Baskıdaki Yenilikler

  -Mona Hatoum, Takashi Murakami, RirkritTiravanija ve daha pek çok Batılı olmayan sanatçının eserleri içeriğe eklenmiştir.
  -Bölüm 6 ve Sonuç, kuramın bizzat eserlere uygulanmasını vurgulayarak tamamen yenilenmiştir.
  -Kitabın başından sonuna kadar, sanat kuramı ve eleştirisi alanında yapılan en son araştırmaları ve geliştirilen düşünce modellerini yansıtan güncellemeler yapılmıştır.

  Yazar Hakkında

  Terry Barrett, Ohio Devlet Üniversitesi’nde akademisyendir; daha önce Kuzey Teksas Üniversitesi’nde sanat tarihi ve sanat eğitimi dersleri vermiştir.

  *Barrett’in anlaşılır ve öz metni övgüyü hak ediyor. Kitap, çağdaş sanat kuramı, sanat tarihi ve sanat eleştirisine pek az aşina olan öğrenciler için ilginç ve hızla kavranabilen bilgiler veriyor. Bölümlerin sonunda sıralanan sorular, sorgulamaya, konu üzerinde daha fazla düşünmeye ve kaynak araştırmasına yönelten irdeleyici bir perspektif sunuyor.*

  -FrancNunoo-Quarcoo, Michigan Üniversitesi

 • 1. Hamur

Neden Bu Sanat? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.