Müzik Okuma Antolojisi 4 - Anthology Of Music Reading 4

Kitapol Yayınları

Önder Özkoç

230,00 TL
177,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
52,90 TL
Müzik Okuma Antolojisi 4 - Anthology Of Music Reading 4 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 114
ISBN: 9786057250469
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Önder Özkoç
Önder Özkoç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Müzik Okuma Antolojisi 4 - Anthology Of Music Reading 4 Kısa Özet

  Müzik eğitimindeki en önemli ögelerden müzik okumanın (solfej) müzik edebiyatından seçilen örneklerle keyifli biçimde yapılabilmesi amacıyla hazırlanan, Müzik Okuma Antolojisi’nin üçüncü cildi olan bu çalışma, farklı dönemlerden seçilen ve orijinal eşlikleriyle kullanılan 50 parça içermektedir. Seçilen müziklerin teknik, stil ve coğrafya bağlamında çeşitlilik içermesine özen gösterilmiştir.
  Parçalar seviye gözetilerek sıralanmış, yeni dizi ve ögeler kullanıldığı zaman bunlar parçaların üzerinde gösterilmiştir. Parçalardaki orijinal gürlük işaretleri korunmaya çalışılmış, gerekli görülen yerlerde ise ufak değişiklikler yapılmıştır. Müziklerin orijinal hız değerlerine sadık kalınmış, fakat bazı çalgı müziklerinin hızları bu antoloji için tekrar düşünülerek yaklaşık olarak (circa: ca.) belirtilmiştir. Parçalarda kullanılan bağlar müzikal cümle ve nefes alma yerlerini göstermektedir. 
  Antolojideki parçaların eşlikleriyle bir bütün olarak çalışılmasının, bestecilerin ses dünyası ve müzik dilinin keşfedilmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bu parçalar çalınabilir veya eşlikleriyle birlikte farklı şekillerde çalışılabilir.
  Parçaların eşliklerine kitabın arka kapağında bulunan QR kodu okutularak ulaşılabilir.

  This study, fourth volume of Music Reading Anthology, includes 50 pieces selected from different periods, which are used with their original accompaniments. The anthology was prepared in order to read music (solfeggio), one of the most important elements in music education, using examples selected from music literature in an enjoyable way. Care has been taken to ensure that the selected music displays diversity in terms of technique, style, and geography.
  The pieces are arranged according to the level, and when new topics and elements are used, they are indicated on each piece. While trying to preserve the original dynamics used in the music, minor changes were made where necessary. When possible, the original tempos of the music have been kept, but the tempo of some instrumental music has been reconsidered for this anthology and given as an approximation (circa: ca.). The slurs used in each piece show the musical phrases and the breathing places.
  I think that studying the pieces in the anthology as a whole with their accompaniments is important in terms of discovering the sound world and musical language of the composers. These pieces may be played or studied in different ways with their accompaniments. 
  The accompaniments of the pieces can be accessed by scanning the QR code on the back cover of the book..

  ARKA KAPAK
  Dil öğrenmenin en iyi yolu, o dilin edebiyatından yararlanmaktan ve edebi metinlerin öğretim metodolojisinde yer almasından geçer kanımca. İşte bu düşünceden hareketle, Önder Özkoç’un tasarlayıp hayata geçirdiği Müzik Okuma Antolojisi kitabının da müzik dilini müzik edebiyatının öğretime uygun parçalarından seçerek yapmış olması öğrenciler için hem zevkli hem gerçekçi hem de öğretici olmasını sağlayacaktır. Ayrıca Özkoç’un kendi müziğimizin örneklerini, üstelik yakın zamanı da kapsayarak ele alması da kayda değerdir. Müzik dilini çözmek isteyen bütün öğrencilere bu yayını salık veririm.

  Turgay Erdener

 • 1. Hamur

Müzik Okuma Antolojisi 4 - Anthology Of Music Reading 4 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.