sadsad x
asdasd

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk - İnci Çayırlı'nın Anıları

Pan Yayıncılık

Murat Derin

45,00 TL
32,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
12,60 TL
Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk - İnci Çayırlı'nın Anıları Hakkında Bilgiler
Türü: Sanatçı Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786054518890
Kapak: Ciltsiz
Murat Derin
Murat Derin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk - İnci Çayırlı'nın Anıları Kısa Özet

  İnci Hanım’ı dinlerken bugün sadece ismi musiki olan garabetten uzaklaşır, müziğin eski, güzel ve gerçek günlerine gidersiniz. Sesinin renginden sözetmeme zaten gerek yok… Artık hiçbiri hayatta olmayan son büyük üstadlardan devraldığı üslûbu zevk ve duygu ile yoğurup nağmeleri o pittoresque sesi ile terennüm etttiğinde İstanbul kültürünü bütün zerafetiyle hisseder ve kısa bir an için de olsa bir ruh sükûnuna erersiniz.

  İnci Çayırlı parlak sanat hayatında sadece şarkı, türkü, beste yahut semâi gibi eserler icra etmedi, yani kendini Türk Müziği’nin kalıpları içerisine kapatmadı, komple bir sanatçı olarak tangodan film müziğine, napoliten parçalardan operetlere kadar her çeşit eseri yorumladı ve bütün icraları mükemmel oldu. Yıllar önce okuduğu Kara gözler yahut Yağmur çiselerken gibi eserlerin, bugün ellisini geride bırakmış olanların hafızalarında mutlaka birer derin hatırası mevcuttur!

  Hakkında kaleme alınmış ciddî eserleri sağlığında görebilmek her sanatçıya nasip olmaz. Bu kitabı hazırlayarak İnci Çayırlı’nın biyografisini görebilmiş nadir sanatçılardan biri olmasını sağlayan Dr. Murat Derin’i tebrik ve müziğimizin son fem-i muhsinine de uzun ve birbirinden zarif nağmelerle dolu bir ömür temenni ediyorum.

  - Murat Bardakçı

Müziğin Güzel Günlerine Yolculuk - İnci Çayırlı'nın Anıları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.