sadsad x
asdasd

Mutlu Bir Yuva İçin Altı Mektup

Hayykitap

Mustafa Karataş

14,00 TL
8,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mutlu Bir Yuva İçin Altı Mektup Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786057674241
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Karataş
Mustafa Karataş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mutlu Bir Yuva İçin Altı Mektup Kısa Özet

  Bu kitap mutlu bir yuva kurmak isteyenler için *evlilik ve din* ekseninde somut tavsiyeler veriyor. Verilen her tavsiyeyi de açıklayarak detaylandırıyor.

  Amacımız evliliğinde mağdur olmuş ya da sorun yaşayan eşlere kılavuzluk etmek. Gelin-kaynana, damat-kayınpeder çekişmeleri, karı-koca kavgaları başka olmak üzere aile içindeki huzursuzluklara çözümler üretmek.

  Bu amaçla kitabı iki ana bölüme ayırdık. Birinci bölümde, *Evlilik ve Eşler Arası İlişkiler* başlığı altında İslam’a göre evlilik hayatını, eş seçimini, erkeğin hanımına karşı vazifelerini kadının kocasına karşı vazifelerini konuyla ilgili âyetler ve hadisler ışığında ele aldık.

  İkinci bölümde ise evlilik konusunda geline, damada, her iki kayınvalideye ve her iki kayınpedere tavsiyeler içeren altı mektup yazdık. Bu altı mektup, on beş öğüt gelin hanıma, on beş öğüt damat beye, beş öğüt damat beyin annesine, beş öğüt gelin hanımın annesine, beş öğüt damat beyin babasına ve beş öğüt de gelin hanımın babasına olmak üzere toplam elli öğütten ve bunların açıklamalarından oluşmaktadır.

  Eşlerin mutlu günde olduğu gibi zor ve sıkıntılı zamanlarda da bu yuvayı ayakta tutabilmeleri en büyük duamızdır. Evlenen bütün kardeşlerimize sonsuz mutluluklar ve iki cihan saadeti diler, evlenecek olan bekâr gençlerimize de hayırlı kısmetler temenni ederiz.

Mutlu Bir Yuva İçin Altı Mektup Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.