sadsad x
asdasd

Müslümanlarda Siyasal Tasavvur

Pınar Yayınları

Işıl Arpacı

90,00 TL
54,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Müslümanlarda Siyasal Tasavvur Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 276
ISBN: 9789753524230
Kapak: Ciltsiz
Işıl Arpacı
Işıl Arpacı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Müslümanlarda Siyasal Tasavvur Kısa Özet

    İslam ve siyaset ilişkileri öteden beri hararetli tartışmalara konu olmuştur. Bu konudaki düşünce ve tezlerin derinlikli olarak değerlendirilmesi ancak İslam siyaset ilişkilerinin tarihsel tecrübeyi dikkate alacak bir şekilde analiziyle yapılabilir. 

    Işıl Arpacı, akıcı bir dille kaleme aldığı kitabında, İslam-siyaset ilişkilerini, İslam’ın siyasetinden *siyasetin İslam*ına, İslamcılık akımından Türkiye tecrübesinin özgünlüğüne değin İslam dünyasındaki din-siyaset ilişkilerini çeşitli boyutlarıyla ele alarak bu ihtiyaca cevap veriyor. İslam’ın siyasetine yön veren ana kavramlar ışığında *siyasetin İslam*ının ortaya çıkardığı *tarihsel* gerilimi ve bunun tezahürlerini inceleyen Arpacı, aynı zamanda modern zamanlarda İslam’ın düşünsel açıdan siyasallaşmasına dikkat çekiyor. 

    İslam siyaset ilişkilerini, aktörler zemininde inceleyen Müslümanlarda Siyasal Tasavvur geniş bir perspektifle, İslamcılık, din devlet etkileşimi, kolonyalizm, küresel bir durum olarak ortaya çıkan liberal İslam gibi oldukça kapsamlı bir tartışma zeminini ele alıyor.

Müslümanlarda Siyasal Tasavvur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.