sadsad x
asdasd
34,00 TL
23,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
10,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mülkiyeti Geri Almak? Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sanat ve Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 278
ISBN: 9786059389082
Kapak: Ciltsiz
Laurel Ptak
Laurel Ptak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mülkiyeti Geri Almak? Kısa Özet

  Hayatımızın tam ortasına, kısa, orta ve uzun vadeli vizyonumuza yerleşen mülkiyet, insanın hem kolektif hem de bireysel yaşantısında kendini tanımlamasını sağlayan bir olgu. Ancak insanlığın ekonomik, siyasal, hukuki, kültürel temelini oluşturan unsurlardan biri olan mülkiyetin tanımı sabit kalmıyor. Özellikle fikri mülkiyet kavramının oluşması ve 21. yüzyılda fikre biçilen ekonomik değerin maddi mülkiyete biçilen ekonomik değeri geride bırakması ile beraber mülkiyet üzerine düşünceler de gelişiyor, zenginleşiyor, değişiyor.

  Marysia Lewandowska ve Laurel Ptak’ın derlediği Mülkiyeti Geri Almak? kültür, siyasal ekonomi, maddi olmayan üretim ve kamusal alan üzerinden mülkiyet kavramını anlamaya, kapitalist sistemin verdiği uyarıları değerlendirerek *Kültürün, bilginin sahibi kimdir ve günümüzde bunların üretiminin, dolaşımının koşulları, siyaseti ve ekonomisi nelerdir?* sorularının cevabını bulmaya çalışıyor.

  Marysia Lewandowska, Polonya doğumlu, Londra’da çalışan bir sanatçı ve Stockholm’deki Konstfack’te kamusal alanda sanat profesörü.

  Laurel Ptak, New York’ta yaşayan bir güncel sanat küratörü. Tensta konsthall’de yardımcı küratör ve New School’da ders veriyor.

Mülkiyeti Geri Almak? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.