sadsad x
asdasd

Muhteva Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları

Hayat Yayınları

Birol Vural

14,81 TL
10,37 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,44 TL
Muhteva Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 339
ISBN: 9789756218037
Kapak: Ciltsiz
Birol Vural
Birol Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Muhteva Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Kısa Özet

  Ahmet, yeni mezun çiçeği burnunda bir öğretmendir. Anadolu?da küçük bir kasabada bulunan tek lisenin iki kimya öğretmeninden birisidir. Ahmet öğretmen, öğrencilerine daha faydalı olmak, daha çok şey öğretmek için derse girmeden önce işlenecek konuya etraflıca hazırlanırdı. Derste söyleyeceklerini ve çözecekleri örnekleri hazırlar, kısa ders süresince o konuyla ilgili nasıl daha çok şey söyleyerek öğrencilerinin daha çok ve daha iyi anlayabilmelerini sağlayabilirim diye düşünürdü.

  Ahmet öğretmenin, 2C sınıfına kimya dersinin olduğu bir gündü. Ahmet öğretmen tam vaktinde dersine girdi. Dersi, daha önce birçok defa yaptığı gibi anlattı. Hatta derste birkaç öğrenci kendi aralarında konuşurken onları uyarmış susturmuştu. Ders çıkışında kuşlar gibi hafif hissetti kendini. Koridorda zafer kazanmış komutan edasıyla yürüyerek öğretmenler odasına gitti.

  Ertesi gün, kazandığı zaferin izlerini aramak için öğrencilerine önceki dersle ilgili sorular sorduğunda gerçek bütün çıplaklığıyla ortaya çıktı. Soru sorduğu öğrencilerin hiçbiri geçen ders anlatılanları hatırlamıyordu. Bırakın derste anlatılanları, dersin hangi konuya dair olduğu ile ilgili sorular bile cevapsız kalmıştı.

  Ahmet öğretmen, Bu bir zafer değil hezimet dedi kendi kendine. Ders sonunda öğretmenler odasına gitti. Başını ellerinin arasına aldı ve kara kara düşünmeye başladı. Niçin böyle olmuştu? Halbuki, o konuyu nasıl da canla şevkle anlatmıştı, konuyla ilgili her şeyi anlatmıştı, problemler çözmüştü. Hatta herkesin iyi bir şekilde dinleyebilmesi için sınıfta çıt çıkarmamıştı. Nasıl olmuştu da böyle bir duruma düşmüştü?

Muhteva Dersleri İçin Özel Öğretim Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.