sadsad x
asdasd
71,50
69,36
%3 indirim
Mühendislik Jeolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Mühendislik Kitapları
Sayfa Sayısı: 674
ISBN: 9786051361338
Boyut: 21 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mercedes Ferrer
Mercedes Ferrer
Devamı
Kampanya

Mühendislik Jeolojisi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mühendislik Jeolojisi Kısa Özet

  Ulaşım altyapıları ve yapıların tasarım ve inşaatı ile madencilik operasyonlarında kapsamlı bir jeoloji bilgisi elzemdir. Kentsel, kırsal ve çevresel planlama ile jeolojijk tehlikelerin önlenmesi ve azaltılması alanında çalışanlar için de jeolojinin iyi anlaşılması kritik derecede önemlidir.

  Mühendislik jeolojisi koşulları mühendislik tasarımı ve inşaatı ile bütünleştirerek jeolojik yapının yorumlanmasını sağllar; hem de yer koşullarını ve hem de çevreyi hesaba katan mühendislik çözümleri üretir.

  Çalışma örnekleri ve zengin grafiklerle kapsamlı biçimde donatılan bu kitapta mühendislik jeolojisi konuları dört başlık altında verilmiştir:

  Esaslar: Zemin mekaniği, kaya mekaniği ve hidrojeoloji

  Yöntemler: Saha incelemeleri, kaya kütlesi karakterizasyonu ve mühendislik eolojisi haritalaması

  Uygulamalar: Temeller, şev duraylılığı, tünelcilik, barajlar ve rezervuarlar ile toprak yapılar

  Jeolojik Tehlikeler: Heyelanlar, diğer kütle hareketleri, deprem tehlikeleri ve jeolojik tehlikelerin önlenmesi ve azaltılması

  Mühendislik Jeolojisi başlıklı kitap, akademisyenler için bir lisans ve lisansüstü ders kitabı olmanın yanında, uygulamacı mühendislik jeologları, jeoloji ve jeoteknik mühendisleri ile temeller, toprak yapılar ile altyapı kazıları ve binaların tasarım ve inşaatı ve madencilik operasyonları ile uğraşan inşaat ve maden mühendisleri için de bir temel kaynak kitabı olarak hazırlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.