sadsad x
asdasd

Mühendislik Ekonomisinin Temelleri

Açılım Kitap

İ. Mete Doğruer

80,00 TL
58,40 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
21,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mühendislik Ekonomisinin Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 720
ISBN: 9786059608114
Kapak: Ciltsiz
İ. Mete Doğruer
İ. Mete Doğruer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mühendislik Ekonomisinin Temelleri Kısa Özet

  Mühendislik Ekonomisi, genel olarak, harcanacak paraya daha fazla gelir temin edecek alternatiflerin değerlendirilmesiyle ilgilenir ve bütün mühendislik öğrencileri için gereklidir; çünkü gerçek hayattaki uygulamalarla ilgilidir. İşletmelerin başarılarında makroekonomik ve finansal yeterlilik ana faktörler olsa da Mühendislik Ekonomisi, mal ve veya hizmet üretiminde mühendislerin karar vermeden önce iki defa düşünmelerini ve işletmelerinin başarılı ve karlı olması için daha rasyonel karar vermelerini sağlar.

  Mühendislik Ekonomisi, genellikle paranın zaman değeri, maliyet analizleri, faiz oranları, nakit akışları, analiz metotları (şimdiki değer, gelecek değer, yıllık değer, iç kârlılık oranı, dış kârlılık oranı vb.), yenileme analizleri, amortisman vb. konuları işler. Dersin disiplinler arası yapısı, mühendislerin, ekonomik sistemin işleyişini anlamasına ve doğru karar vermesine yardımcı olur.

  Kitapta, yukarıda belirtilen konulara ilâveten günümüzdeki uygulamalarda ihtiyaç duyulan kamu sektörü, risk analizleri, yenileme analizleri, ekonomideki/döviz kurlarındaki dalgalanmalar, karar analizleri ve doğrusal programlama konuları detaylı bir şekilde incelenerek, gerçek hayattan çok sayıda örnekle desteklenmiştir. Bazı problemler, hem geleneksel metotla hem de Excel ile çözülmüş, böylece okuyucunun, farklı çözüm yöntemlerini görmesi sağlanmıştır.

  Kitap, mühendislik öğrencilerinin, mühendislerin ve iş hayatındaki herkesin faydalanabileceği nitelikte olup, mümkün olduğu kadar sade bir dille yazılmış ve okuyucunun yabancı kaynakları kullanırken faydalanması için sonuna, alandaki önemli terimleri içeren Türkçe-İngilizce Lügatçe eklenmiştir.

Mühendislik Ekonomisinin Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.