Mühendis Ve Fenciler İçin Nanobilim ve Nanoteknoloji

Nobel Akademik Yayıncılık

Rahmi Köseoğlu

180,00 TL
147,60 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
32,40 TL
Mühendis Ve Fenciler İçin Nanobilim ve Nanoteknoloji Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786253975043
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Rahmi Köseoğlu
Rahmi Köseoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Mühendis Ve Fenciler İçin Nanobilim ve Nanoteknoloji Kısa Özet

    Mühendis ve Fenciler İçin Nanobilim ve Nanoteknoloji, farklı bir bakış açısıyla, daha çok nanomalzemelerin büyütülmesine önem verilerek kaleme alınmıştır ve bu yönüyle bu nanomalzemeleri büyütmek için çalışan araştırmacılara yarar sağlamayı amaçlamaktadır. Ders kitabı olarak da kullanılabilecek olan eser, ilk olarak nanobilim ve nanoteknolojinin tanıtımı yapılmasıyla başlamakta, daha sonra kristal bağlanma biçimlerini inceledikten sonra kuantum noktası bir, iki ve üç boyutlu olan sistemleri incelemektedir. Enerji bandlarının oluşumu, Fermi enerjisi ve dağılımı anlatılmakta, nanoyapılarda elektriksel iletim etraflıca incelenmektedir. Ayrıca serbest elektron modeli ve yarı iletkenlerde iletim, atlama ve polaron iletimi gözden geçirilmekte; kuantum mekaniği örneklerle incelenmekte ve formüle edilmektedir.
    Kitapta nanofizik kuvvetleri ve enerji bandları oluşumu Kronig-Penney modeliyle işlenmiştir. Nanomalzemelerin büyütülmesinde kullanılan püskürtme yöntemi, film depolanması, kimyasal buhar depolanması, sol-jel tekniği ve elektro depolanma anlatılmıştır. Nanomalzemelerin belirlenmesi konusu ele alındıktan sonra, tarama tünelleme mikroskobu, atomik kuvvet mikroskobu, elektron mikroskobisi ve mikroskopların neleri algıdıkları konuları işlenmiştir. Eserde karbon nanoyapıları, nanotüpler ve özellikleri, bor hidrür ve nitrür konuları açıklanmış ayrıca müleküler makinalar, moleküler cımbız, moleküler robot, bakteriorodopsin, nanobiyometri, amino asitler, DNA, RNA ve nanoteknolojinin günümüzdeki uygulamaları belirtilmiştir.
    Kitabı oluşturan sekiz bölümün sonunda işlenen konuların anlaşılmasını pekiştirecek araştırmalar yer almaktadır ve bu sayede öğrenmenin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Kitabın tüm okuyuculara yararlı olmasını dileriz.

  • 2. Hamur

Mühendis Ve Fenciler İçin Nanobilim ve Nanoteknoloji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.