sadsad x
asdasd

Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri

Umuttepe Yayınları

Sami Karacan

152,00 TL
132,24 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
19,76 TL
Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 386
ISBN: 9786055936686
Kapak: Ciltsiz
Sami Karacan
Sami Karacan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri Kısa Özet

  Muhasebede dönem sonu işlemleri, çeşitli nedenlerle muhasebe bilgilerine ihtiyaç duyan çevrelere mali bilgi vermede bir araç olan mali tabloların daha kolay ve mevzuata uygun şekilde düzenlenmesi açısından büyük önem taşır.

  Ülkemizde 1.1.1994 tarihinden itibaren Tekdüzen Hesap Planının uygulanmasının zorunlu hale gelmesi de muhasebede dönem sonu işlemlerinin öneminin artmasında bir diğer etkendir.

  Bu önemden hareketle yola çıkılan ve muhasebede dönem içi işlemlerinin devamı niteliğindeki bilgilerden oluşan bu çalışma muhasebede dönem sonunda yapılacak işlemlere ilişkin ana konuları içermektedir.

  Ayrıca yeni Türk Ticaret Kanunu`nun yürürlüğe girmesiyle Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği (MSUGT) çerçevesinde 1.1.1994 tarihinden itibaren geçerli olan Tekdüzen Hesap Planının (THP) uygulanmasında önemli değişiklikler oluşturacak olan Türkiye Muhasebe-Finansal Raporlama Standartları (TMS-TFRS) da dikkate alınarak bu konuyla ilgili güncel bilgiler de çalışmaya ilave edilmiş ve çalışmanın kapsamı genişletilmiştir.

Muhasebede Dönem Sonu İşlemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.