sadsad x
asdasd

Muhammedü'l Emin - Hz Peygamber'in Evrensel Mesajları

Nüve Kültür Merkezi
35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Muhammedü'l Emin - Hz Peygamber'in Evrensel Mesajları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786053370819
Kapak: Ciltsiz
Kazım Öztürk
Kazım Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Muhammedü'l Emin - Hz Peygamber'in Evrensel Mesajları Kısa Özet

  Allah Resulü’nün, Allah’tan getirdiği gerçek; Kur’andır ve İslam’dır. Allah, bütün insanları bu dine çağırmaktadır. Hz. Peygamber, İslam davetini; Arabistan Yarımadası ve Arap kavimleriyle sınırlı tutmamış, Habeşistan’dan İran’a ve Bizans’a kadar dünyanın dört bucağına ulaştırmaya çalışmıştır.

  Resulün, vahiy alma ve peygamberlik görevi dışında bizim gibi bir insan olduğu; gaybı bilmediği, gelecekten haber vermediği, Allah izin vermedikçe; ne şefaat edebileceği, ne günahı olanların günahını silebileceği ve ne de insanüstü bir yapıya sahip olduğu bilinmelidir.

  Peygamberimiz; sosyal olaylara ilgisiz kalmamış, her insanın derdiyle ilgilenmiş, *ben peygamberim* diyerek bir kenara çekilip, gelene gidene el öptürmemiş, ayaklarını yıkatmamış, önünde el pence divan durdurmamıştır.

  Peygamberimizi sevdiren, dünyaya tanıtan, bütün insanların istisnasız saygı duyduğu özellik; evrensel ilkeleri benimsetmesi, kainatın peygamberi oluşu, güzel ahlakı tamamlamak için gelişi, dünyada barışı ikame edişi, *Yaratılanı hoş gördük, yaratandan ötürü* anlayışının sahibi olmasındandır.

   

Muhammedü'l Emin - Hz Peygamber'in Evrensel Mesajları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.