sadsad x
asdasd

Mucize (Kutulu Özel Set)

Pegasus Yayınları
188,58 TL
120,69 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
67,89 TL
Mucize (Kutulu Özel Set) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 4
ISBN: 9786052993620
Kapak: Ciltsiz
R. J. Palacio
R. J. Palacio
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mucize (Kutulu Özel Set) Kısa Özet

  Mucize

  Kaderinde Sıradışı Olmak Varsa Sıradan Kalamazsın…

  Merhaba, adım August. Size nasıl göründüğümü anlatmayacağım. Aklınıza ne geliyorsa muhtemelen ondan daha kötü görünüyorumdur.

  August (Auggie) Pullman yüzünde fiziksel bir bozuklukla doğduğu için, normal bir okula gidemiyordu… şimdiye kadar. Yakında Beecher Ortaokulu'nda beşinci sınıfa başlayacak ve ömrünüzde bir kere bile "yeni çocuk" olduysanız, bunun ne kadar zorlu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dondurma yemek ve Xbox'ında oyun oynamak gibi sıradan şeyleri seven Auggie aslında sadece sıradışı yüzü olan, sıradan bir çocuk. Peki, yeni sınıf arkadaşlarını, görünüşünün ardında kendisinin de onlar gibi olduğuna ikna edebilecek mi?

  "Mucize aslında… tam bir mucize. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun; hayatınızı iyileştirecek."

  - Nicholas Sparks, New York Times çoksatan yazarı

  New York Halk Kütüphanesi, Okuyup Paylaşma Seçkisi

  E.B. White Read Aloud Ödülü

  Christopher Ödülü

  "Cesaret ve gerçeklerle dolu Mucize, etrafımızı saran güzellikleri fark etmeyi anlatıyor. Auggie Pullman'a aşık olmamak imkansız."

  - Rebecca Stead, Newbery ödüllü yazar

  "İlk kitaplar nadiren bu kadar etkileyicidir; okurların gözünü ve yüreğini açma gücüne sahip, nadide bir hikâye."

  - Publishers Weekly

  "Mucize, kocaman yürekli bir kitap… hepimizin nasıl kırılgan, kusurlu ve mükemmel güzellikte varlıklar olduğumuzu gösteriyor."

  - Julia Alvarez

  "Unutulmaz bir nezaket, cesaret ve mucizenin hikayesi."

  - Kirkus Reviews

  "Mucize, sevgi, hüzün ve insan yaşamının değeri hakkında çok güzel bir hikâye. Okuduktan sonra daha iyi bir insan olmayı istememek mümkün değil."

  - Patricia Reilly Giff, Newbery ödüllü yazar

  Mucize ve Ben (Ciltli)

  Herkesin anlatacak bir hikayesi vardır.

  Mucize ve Ben üç farklı bakış açısıyla Auggie’nin dünyasına yepyeni bir pencere açarak okuldan önceki hayatı ile beşinci sınıfta yaşadıklarının bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Okurlar bu kez zorba Julian, Auggie’nin en eski dostu Christopher ve okuldaki yeni arkadaşı Charlotte’ın gözünden tek ortak noktaları olan Auggie’yi görecek. Bu üç mucizevi hikâye, sıradışı yüze sahip sıradan çocuktan ayrılmak istemeyenler için hazine niteliğinde.

  Madalyonun Öbür Yüzü

  Mucize’nin sayfalarında tanıştıkları andan itibaren ona bulaşıcı hastalık taşıyormuş gibi davranan Julian ile Auggie’nin arkadaş olmayacakları ortadaydı. Ancak Julian’ın hikâyesine hiç değinilmedi, okurlar o ve düşünceleri hakkında yalnızca tahmin yürüttü. Şu ana dek. Julian’ın hikâyesi yaşananların öbür yüzünü anlatıyor. Julian, Auggie’ye neden bu kadar kaba davranıyor? Ve yaptıklarını telafi etme fırsatını bulabilecek mi?

  *Çarpıcı yazar Palacio olağanüstü kalemiyle ‘nezaketi seç’ mesajını veriyor. Madalyonun Öbür Yüzü’nün her satırı Mucize’ye ait gibi; mükemmel bir ek.*

  Booklist

  *Julian’ın hikâyesi yalnızca kurbana değil, zorbaya karşı da merhamet duymamızı sağlayan sürprizlerle dolu. Çocuklar Julian’ın davranışlarının ardındaki gerekçeleri keşfettikçe kendilerini başkasının yerine koymaya dair oldukça önemli bir ders alacaklar.*
  School Library Journal

  Plüton

  Taşındıkları güne kadar Christopher, Auggie’nin en iyi arkadaşıydı; tüm ameliyat ve hayal kırıklıklarında, iyi ve kötü gününde yanındaydı. Yıldız Savaşları maratonu yaptıkları ya da birlikte Plüton’a gittikleri zamanlardaki gibi. Çocukluk anıları ile Christopher’ın kötü bir gününün anlatıldığı şimdiki zaman arasında geçişlerle aktarılan Plüton, ayrı düşen iki çocuğun, dostlukların çaba göstermeye değdiğini keşfetmelerinin hikâyesi.

  *Palacio hayranları arkadaşlık ve zorbalık gibi sosyal konularla ilgili güçlü bir mesaj taşıyan bu yeni hikâyeye bayılacak.*

  Tara Hixon

  Hayat Dansı

  Büyük bir Broadway yıldızı olmayı hedefleyen, çalışkan, Venn şeması düşkünü ve pek *popüler* olmayan Charlotte, belli etmek istemese de arkadaşlarıyla ilişkilerinde özgüven eksikliği yaşar. Okuldaki büyük dans gösterisine seçildiğindeyse başkaları tarafından kabullenilme isteğinin ve önyargılarının gerçek bedeliyle yüzleşecektir. Peki Charlotte zamanı geldiğinde arkadaşlarının arkasında durabilecek mi?

  *Okurları sıradan, yetenekli ve güzel olsalar dahi insanların dış görünüşün ötesini görme ve sosyal gruplar arasındaki duvarları
  yıkmak için cesaret gösterebilme gibi konularda teşvik ediyor.*

  School Library Journal

  365 Gün Mucize

  Yılın her gününe hayatı güzelleştirecek cesaret, arkadaşlık, sevgi ve nezaket sözleri

  Okurlar Mucize’de unutulmaz öğretmen Bay Browne ve onun öğreti merakıyla tanıştı. Bu kitap Bay Browne’ın Auggie, Julian, Summer, Jack Will ve diğerleriyle yaptığı sohbetleri paylaşmanın yanı sıra kahramanlarımızın Mucize’den sonraki hayatlarına göz atmamızı sağlıyor. Bay Browne’ın denemeleri ve popüler şarkılardan, çocuk kitaplarından, Mısır mezarlarından, hatta sakız fallarından yılın her günü için seçilen öğretilerin her biri insanlardaki iyiliğin, kalplerindeki güzelliğin ve güçlü iradelerinin altını çiziyor.

  Mevlana, Pablo Picasso, Konfüçyüs, Tolstoy, Sokrates ve William Shakespeare gibi dikkate şayan kişilerin yanı sıra R. J. Palacio’ya kendi öğretilerini gönderen yüz Mucize okuru da 365 Gün Mucize’nin yazarları arasında. İlham verecek, aydınlatacak ve herkesin kendinden bir parça bulacağı, yılın her günü için 365 öğreti, Mucize’yi sevmiş ve sevecek herkes için değerli bir hediye.

  Umut, merhamet, dostluk ve sevgi dolu, 365 Mucize gün!

  Mucize - Günlük

  günlük (I) s. 1 O günkü, o günle ilgili. 2 a. Günü gününe tutulan anı yazısı veya bu yazıları içine alan eser, günce.

  mucize a. Ar. (- . .) 1 İnsanları hayran bırakan, tabiatüstü sayılan olay. 2 İnsan aklının alamayacağı olay. 3 s. mec. Olağanüstü, şaşırtıcı.

  Mucize ve 365 Gün Mucize’nin ruhu ve alıntılarını taşıyan, okurların kendi öğreti, hikâye ve düşünceleriyle doldurmaları için hazırlanmış bu günlük kişisel bir hazine.

Mucize (Kutulu Özel Set) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.