140,00 TL
91,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
49,00 TL
Montessori Potansiyeli Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786256774087
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 12 adet satılmıştır.
Paula Lillard Preschlack
Paula Lillard Preschlack
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Montessori Potansiyeli Kısa Özet

  HER BİR ÇOCUK NEDEN MONTESSORİ EĞİTİMİNİ HAK EDER?

  Son yıllarda pek çok psikolog ve çocuk gelişimi uzmanı, ebeveynlere çocuklarının bağımsızlık geliştirmelerine izin vermeleri için âdeta yalvarıyor. Ancak çocuklarını yönlendirmeden, kontrol etmeden ya da çocuklarının performansları hakkında yorum yapmadan kendi başlarına hareket etmelerine izin vermek ebeveynler için her zaman kolay olmuyor. 
  Daha da kötu¨su¨, yaşına uygun makul sorumluluklar vermek yerine, çocuklar devamlı aktiviteden aktiviteye koşturmaya, daha fazla ödev yapmaya ya da kendilerine dijital dünyada eğlence bulmaya teşvik ediliyor. Ezberlemeye, notlara ve testlere ağırlık veren geleneksel eğitim metodu ise çocukları hayata hazırlayan temel becerileri geliştirmekte başarısız kalıyor. Oysa bu tür temel becerilerin doğal gelişimini etkili şekilde destekleyen bir eğitim sistemi var: Montessori.
  Dr. Montessori, insanlar bu¨yu¨rken içlerinde onları harekete geçiren bir kılavuz olduğu göru¨şu¨ndeydi ve yetişkinlere çocukların sağlıklı gelişimini teşvik etmek için bu içsel rehberlere karşı çıkmamalarını, aksine onlarla çalışmalarını öneriyordu.
  Peki, Montessori pratikte nasıl çalışıyor ve neden önemli?
  Geleneksel eğitim modelinden hangi yönlerde ayrışıyor?
  Montessori Potansiyeli, Montessori sınıflarına açılan bir pencere olup yaklaşımın tarihini, çerçevesini ve gücünü okurlara aktarıyor. Yıllarını Montessori’ye adamış Paula Polk Lillard’ın kızı, Montessori eğitim uzmanı Paula Lillard Preschlack bir yandan deneyimlerini paylaşıyor, bir yandan gerçek yaşam hikâyeleri üzerinden Montessori’yi herkese anlaşılır kılıyor. 
  Montessori yaklaşımının evde ya da okulda her yaştan çocuğa nasıl uygulandığını, Montessori’yi herkes için nasıl erişilir hâle getirebileceğimizi ve Montessori ile çocukların birer yetişkin olduklarında ihtiyaç duyacakları becerileri güçlendirmeleri arasındaki sıkı ilişkiyi gösteren kapsamlı bir kitap...

  Ebeveynler, öğretmenler, eğitime gönül verenler… Çocukların mutlu, uyumlu bir eğitim almasını ve kendilerini bekleyen her türlü zorlukla yüzleşebilecek yetişkinlere dönüşmelerini istiyorsanız bu kitap sizin için…

 • 2. Hamur

Montessori Potansiyeli Hakkında Yorumlar