sadsad x
asdasd

Monet - Sanatın Büyük Ustaları 7

HayalPerest Kitap

Firdevs Candil Erdoğan

52,00 TL
37,44 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
14,56 TL
Monet - Sanatın Büyük Ustaları 7 Hakkında Bilgiler
Türü: Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059452038
Kapak: Ciltsiz
Firdevs Candil Erdoğan
Firdevs Candil Erdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Monet - Sanatın Büyük Ustaları 7 Kısa Özet

    On dokuzuncu yüzyıl Batı sanatında özel bir yeri olan İzlenimcilik, sanatta Modernizm’in gelişimini başlatan unsurlardan biri olarak anılıyor. Bu akımın temsilcileri arasındaki en ünlü ressamlardan biri olan Claude Monet, Doğu’nun esintilerini taşıyan Romantik resimlerden, Afrika ülkelerinin ışığını yansıtan Delacroix tablolarından etkilenerek başladığı sanat kariyeri ile Kıta Avrupası’nın tarihine imzasını atıyor. Resim serileriyle, özellikle de *Nilüferler* serisiyle sanat tarihinde olduğu kadar sanat izleyicisinde de iz bırakan ressam, yaşadığı ve eserlerinin büyük kısmını ürettiği Giverny’deki evinin bahçesinde soluklanıyor. Çünkü geleneksel Batı resmini her yönüyle iyi tanıyan Claude Monet’nin doğayla kurduğu ilişki hayranlık uyandırıyor.

    Hayalperest Yayınları’nın *Sanatın Büyük Ustaları* serisinin bir parçası olan bu kitap, Claude Monet’in yaşadığı yüzyıla ve ressamın dünyasına doğru açılan bir kapıyı aralıyor. Le Havre’dan Monet ile birlikte yola çıkan okurun yine ressamla birlikte önce Cezayir’e, sonra Paris’e, Londra’ya, Normandiya’ya, Hollanda’ya, hatta Norveç’e gitmiş gibi hissetmesini sağlıyor.

    On dokuzuncu yüzyılda Paris kentinin sanatsal iklimini merak edenlerin en ünlü İzlenimci ressamın eserleriyle keşfedeceği Fransa, dönemin kent ve aile yaşamı, Fransa’nın zengin doğası okurun modernleşme sürecini zihninde görselleştirmesini sağlıyor. Bu kitap, Monet’nin üretimi üzerinden İzlenimci resimdeki görme biçimlerinin gelişimine ilişkin temel bilgileri sunuyor ve meraklı okurları Modernizm’in engin sularında ilerlemeye yüreklendiren ilk adımı atmalarını sağlıyor.

Monet - Sanatın Büyük Ustaları 7 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.