sadsad x
asdasd

Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni

Küre Yayınları
29,00 TL
20,01 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
8,99 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 279
ISBN: 9786059125185
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Karakaş
Mehmet Karakaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni Kısa Özet

    Küresel gelişmelerin çok uzun bir geçmişi olsa da, yeni ve bugüne ait en önemli özelliklerinden biri, kuşkusuz ‘kimlik’ ve kimliklerin yeniden nasıl tanımlanacağı sorunudur. Günümüzde yoğun olarak yapılan kimlik tartışmaları, küreselleşmeyle birlikte kolektif kimliklerin parçalanması/melezleşmesi üzerinde odaklanmaktadır. Bu tartışmaların yoğunlaştığı kolektif kimlik örüntüsü ise ulusal kimliktir.

    Türk ulusal kimliği etrafında yapılan tartışmalarla kimlikler evreninde ortaya çıkan sorunlar, Türkiye toplumunu geleceğiyle ilgili önemli kararlar vereceği bir yol ayrımıyla karşı karşıya bırakmaktadır.

    Yazar, bu kitapta bireysel ve kolektif kimliklerin yaşadığı dönüşümü, küreselleşme sürecinin etkileriyle ortaya çıkan *kimlikler siyaseti* çerçevesinde tartışmaya açmaktadır. Bunu yaparken, genel bir kuramsal bakış açısı oluşturabilmek amacıyla modernlik, küreselleşme, kimlik ve ulusal kimlik olgularını, konuyla ilişkileri çerçevesinde ele almaktadır. Oluşturulan teorik zeminden hareketle Türkiye toplumunda kodları geçmişte oluşturulmuş kimlik örüntülerini, etkilenişlerini ve yeni biçimlerini kimlikler siyaseti etrafında tartışmaya çalışmaktadır.

Modernlik, Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.