sadsad x
asdasd

Modern Siyasal Düşüncenin Temelleri

Phoenix Yayınevi

Quentin Skinner

150,00 TL
112,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Modern Siyasal Düşüncenin Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 582
ISBN: 9786059801362
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Quentin Skinner
Quentin Skinner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Modern Siyasal Düşüncenin Temelleri Kısa Özet

  Düşünce tarihi çalışmalarının bir klasiği daha Türkçede. Quentin Skinner’ın ilk kez 1978 yılında yayımlanan iki ciltlik araştırması, onu Batı siyaset düşüncesinin en önemli tarihçilerinden biri haline getirmiştir.

  İngiliz tarihçi, Modern Siyasal Düşüncenin Temelleri’nin bu ikinci ve son cildinde, kitabın ilk cildinde başlattığı soruşturmayı bu kez Avrupa’da Reform döneminin din savaşları üzerinden devam ettiriyor. Reformasyon’un dinsel ayaklanmalarının paradoksal biçimde seküler devlet ve siyaset kavramlarının şekillenmesine, modern siyasetin ortaya çıkışına ve söz dağarcığının oluşumuna nasıl hayati bir katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor.

  Quentin Skinner’ın çalışmasını siyaset düşüncesinin tarihini ele alan geleneksel çalışmalardan ayıran özgün bir tarafı var. Yazar Dante’den Marsilyus’a, Erasmus’tan Machiavelli’ye, Luther’den Calvin’e, dönemin en önemli düşünürlerini ele alırken onları yaşadıkları çağın yazınsal ortamına yerleştiriyor. Böylece okura yalnızca klasik metinleri değil, bu metinlerin kendi çağlarının daha kenarda kalmış düşünürleri ve eserleriyle nasıl söyleştiğini görme imkânı veriyor.

  1979 yılında Wolfson Tarih Ödülü’nü alan bu eser, günümüzde modern tarih araştırmacılığının klasiklerinden biri olarak görülüyor. Öğrencilere dönemin siyaset düşüncesine dair iyi bir giriş sunarken, araştırmacılara da tarihsel metinlerin yorumlanışına ilişkin farklı bir yaklaşımı gösteriyor.

 • 2. Hamur

Modern Siyasal Düşüncenin Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.