sadsad x
asdasd

Modern Resim Nasıl Okunur

HayalPerest Kitap
110,00
83,60
%24 indirim
Modern Resim Nasıl Okunur Hakkında Bilgiler
Türü: Resim - Heykel Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786058502543
Boyut: 17 x 0
Kapak: Ciltli
Jon Thompson
Jon Thompson
Devamı
Kampanya

Modern Resim Nasıl Okunur Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Modern Resim Nasıl Okunur Kısa Özet

    Ne kadar popüler olursa olsun modern resimlerin anlaşılması, sanat konusunda detaylı bilgisi olmayanlar açısından genellikle zordur. How to Read a Painting'e (2004) eşlik eden bu kitapta yazar Jon Thompson, Bonnard'dan, Basquiat'den Warhol'a ve Whistler'a kadar toplam 140 sanatçının yaptığı iki yüzden fazla resimle okuyucuya kılavuzluk ediyor. Sanatçıların diğer resimleri ve etkilendikleri kaynaklar bağlamında ele alarak her yapıtın karakteristik özelliğinin keşfedilmesini sağlıyor.

    On dokuzuncu yüzyıl gerçekçilik akımı ve Barbizon Okulu'yla başlayan kitapta Thompson, okuyucuyu bir yüzyıldan fazla süren bir zaman yolculuğuna çıkarıp 1980'lerin avangart akımlarına ulaşmasına öncülük ediyor. Hem çağdaş hem de eski dönemlerde üretilen yapıtlardan örnekler veren Thompson, okuyucunun resmin anlamına ilişkin şifreleri çözmesine yardımcı olmak amacıyla kitaptaki her sanatçının yaşam öyküsünü, sembolik dilini ve kullandığı teknikleri de anlatıyor.

    Jon Thompson, ressam, yazar; bağımsız bir kürator ve aynı zamanda eğitimcidir: Bir süre once Middlesex Üniversitesi'nden professor ünvanıyla emekli olmuştur. En son sergisi Londra'daki Anthony Reynolds Gallery'de açılan sanatçının yapıtları resmi ve özel pek çok koleksiyonda yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.