sadsad x
asdasd
74,50 TL
55,88 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
18,62 TL
Modern Hayatın Ressamı Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 257
ISBN: 9789750501937
Kapak: Ciltsiz
Charles Baudelaire
Charles Baudelaire
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Modern Hayatın Ressamı Kısa Özet

  İster hayatta, ister sanatta olsun, modernliği keşfe çıkanların pusulası ne zamandır Baudelaire. Modern kentle ve kültürle ilgili incelemelerde yer eden pek çok tema onun edebiyatında beliriyor. *Modern mitoloji*yle haşır neşir olanların antikitesi haline gelen 19. yüzyıl Paris’ine bizi o uyandırıyor. Adeta onun imgeleriyle hatırlıyoruz.

  Zamanımızda sanat/edebiyat tarihi kadar, sosyoloji ve kültürel çalışmalarla uğraşanlar da hep Baudelaire’ye dönüyor. Ekonomik, toplumsal, siyasal hayatın modernleşmesiyle, sanatın modernleşmesi arasına çizgi çekerek, modernizasyon ve modernizm arasındaki gerilimi Baudelaire haber veriyor. Modernizmi edebiyatının kahramanları aracılığıyla bir özerkleşme efsanesi olarak ilk o temsil ediyor.

  Budelaire şair olmadan once bir eleştirmen. Aslında şiiriyle de, eleştirileriyle de yazdığı, sonuçta bir estetik manifesto. Modern Hayatın Ressamı bu manifestonun can damarı ve modern eleştirinin klasiği.

  *Kuşku yok ki [modernism] Baudelaire’le başlar; onunla, mevcut düzene ve geleneğe başkaldırı olarak anlaşılır.* -Arnold Hauser

  *Estetik modernite ruhu ve adabının hatları Baudelaire’le netleşti.* -Jürgen Habermas

Modern Hayatın Ressamı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.