Mobbing: İşyerinde Yıldırma Eğitim Örneği

Pegem Akademi Yayıncılık

Asiye Toker Gökçe

104,00 TL
91,52 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
12,48 TL
Mobbing: İşyerinde Yıldırma Eğitim Örneği Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786055885458
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 5 adet satılmıştır.
Asiye Toker Gökçe
Asiye Toker Gökçe
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mobbing: İşyerinde Yıldırma Eğitim Örneği Kısa Özet

  Çalışanın örgüt içindeki başarısı, çalıştığı ekipteki uyumuna bağlıdır. Ancak bu her zaman kolayca gerçekleşmez. Örgütlerde, özellikle çalışanlar arasında, zaman zaman istenmeyen / saldırgan davranışlar görülebilir. Bu durum, günlük çalışma koşullarında olağan karşılanabilir. Ancak bu tür davranışlar devamlılık gösterdiğinde, örgüt içinde sorunlar ortaya çıkar. Çünkü iş yerinde devamlı olumsuz / saldırgan davranışlara maruz kalan çalışanlar, zamanla psikolojik yönden zarar görmeye başlar. Bu zarar öyle büyük boyuta ulaşabilir ki bu duruma düşen bir kişi, bir süre sonra, örgütünü terk edebilir, hatta hayatına son vermek isteyebilir. Örgütlerde yaşanan ve maruz kalanı kötü sonuçlara götürebilen bu tür saldırganca tutumlar, birçok ülkede ‘mobbing, iş yerinde zorbalık, iş yerinde duygusal taciz, yıldırma’ gibi adlarla anılmaktadır.

  Bu kitap, ülkemizde de son yıllarda çeşitli iş alanlarında, adli olaylarla, ortaya çıkan mobbing’i kavram olarak irdelemektedir. Kitap, mobbing’in kavramsal gelişimi, mobbing’e yol açan kaynaklar, mobbing ile başa çıkma stratejileri ve eğitim alanında mobbing konularına yer vermektedir.

  Bu kitap, iş yerinde yoğun çatışma veya stres yaşayan çalışanlara, belki de mobbing mağduru olduklarını fark ettirmeyi amaçlamaktadır. Diğer yandan, örgüt yöneticilerine, iş yerinde geçimsiz olarak bilinenlerin, aslında belki de mobbing mağduru olduklarını göstermeye çalışmaktadır. Sonuç olarak, kitap, örgütsel davranışın açıklanmasında, çalışanlara ve örgüt yöneticilerine farklı bir bakış açısı sağlamayı amaçlamaktadır.

   

 • 2. Hamur

Mobbing: İşyerinde Yıldırma Eğitim Örneği Hakkında Yorumlar