sadsad x
asdasd
25,46 TL
19,60 TL
%23 indirim
Mitos'tan Logos'a Hakkında Bilgiler
Türü: Mitolojiler
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9786056691249
Kapak: Ciltsiz
Ali Canip Olgunlu
Ali Canip Olgunlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mitos'tan Logos'a Kısa Özet

  Mitos, söylenen, duyulan veya hayal ürünü olan sözlerdir. İnsanların gördüklerini ve duyduklarını anlattığı aktarım ürünleri olmakla birlikte; insanoğlu kendinden de birçok ilaveler yapabilmiştir. Mitos, mitolojinin hayali olay örgüsüdür.

  Logos ise, "Gerçeğe dayanan söz" anlamını karşılar. Logos, gerçeğin dile gelmesidir. İnsan bedeninde ve ruhunda bir logos bulunduğu gibi, evrenin ve doğanın da logosu vardır. Logosun (gerçeği bulmanın) mitolojideki görevi "Neyin ne anlatmak istediğini" bilmektir. Logos ile söz, hayal ürünü olandan arındırılarak gerçekliği sergilenir.

  Tüm kültürler kendi dinleri, kahramanları tarihleri ve benzeri unsurlara ilişikin anlatıları barındıran kendi mitlerini zamanla geliştirmişlerdir.

  Apollo, Hades, Poseidon, Afrodit, Zeus, Herakles, Athena, Nemesis, Orfeus, Artemis gibi mitolojik kahramanların, günümüze kadar uzanan ilginç hikayelerini en etkin kalemden bu kitapta okuyacaksınız.

  Ayrıca insanoğlu'nun şimdiki bulgulara göre ilk dini merkezi olan Göbeklitepe alanı ve Göbeklitepe figürlerinin anlamları yine bu kitapta.

  Mitos'tan Logos'a / Mitler'in Çözümlemesi bir kaynak eser niteliği taşıyor.

Mitos'tan Logos'a Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.