Milyar Dolarlık Hikayeler

Kronik Kitap

S. Cem Çiloğlu

145,00 TL
94,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
50,75 TL
Milyar Dolarlık Hikayeler Hakkında Bilgiler
Türü: İş Dünyası Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786256774605
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
S. Cem Çiloğlu
S. Cem Çiloğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Milyar Dolarlık Hikayeler Kısa Özet

  George Soros bir günde nasıl 1,5 milyar dolar kazandı? Bir traderın para hırsı 10 bin kişiyi nasıl işinden etti? Nobel ödüllü ekonomistlerin kurduğu fon nasıl battı? Londra’da balinanın ne işi var? Tek bir kişi dünyadaki bakır fiyatlarını belirleyebilir mi? Kraliçenin bankasını kim batırdı? Bir hisse senedinin değeri günler içinde yüz kat artabilir mi?
  Milyar Dolarlık Hikâyeler’de; hisse senedi, döviz, faiz, emtia ve türev piyasalarında yaşanan 10 başlıkta toplanmış 14 farklı hikâye bulacaksınız. Kumarbazları, hilekârları, kötü risk yöneticilerini, ünlü traderları ve başarılı yatırımcıları tanıyacaksınız.
  Hayali olayları değil; büyük yatırımcıların, hazinecilerin, tanınmış trader ve portföy yöneticilerin gerçek hayattaki, gerçek işlemlerini okuyacaksınız.
  S. Cem Çiloğlu, yatırım dünyasında karmaşık görünen 300’ün üzerinde finansal kavramın basit açıklamalarını 50’ye yakın örnek ve 30’dan fazla görselle birlikte anlatıyor. Finans sektöründe tanık olduğu olaylardan ve tecrübelerinden yola çıkarak “Ben kariyerimin başında hangi kavramları bilsem daha iyi olurdu?”, “Neler bana ilk başta söylenseydi, işime daha çok yarardı?” gibi soruların cevabını yanıtlıyor. 
  Milyar Dolarlık Hikâyeler, sizleri finans tarihinde dönüm noktası olmuş ilginç olaylara ve buralarda geçen temel yatırım kavramlarına farklı bir gözle bakmaya davet eden bir kaynak kitap olma özelliği taşıyor.

 • 1. Hamur

Milyar Dolarlık Hikayeler Hakkında Yorumlar