90,00 TL
56,70 TL
%37 indirim
Kazancınız
:
33,30 TL
Milli Eğitim Sempozyumu Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9789759682781
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2014
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Milli Eğitim Sempozyumu Kısa Özet

  Eğitimin konusu insandır. Toplumumuzun en hayati öneme sahip konularından birisi de eğitimdir.

  Bir toplumun en karlı işi, insan-ı kâmil yetiştirme konusunda çaba sarf etmesidir. Bu hususta milli bir seferberliğe ihtiyacımız olduğu görülmektedir. Bir toplum, eğitimli insanlar yetiştirirse doğal kaynakları fakir de olsa zenginleşir. İnsanlık tarihi bizlere ancak eğitimli toplumların medeniyet geliştirebileceğini göstermektedir.

  Temeli ahlak ve maneviyat olan bir eğitim sistemiyle; büyük ve şanlı tarihimizle iftihar eden, mazisine bağlı, anane ve öfrlerini muhafaza eden, her türlü taklitçilikten uzak, irfan sahibi, inançlı yeni nesiller yetiştirmek mümkün olabilecektir.

  ESAM Genel Başkanı M. Recai KuranESAM Milli Eğitim Sempozyumu Açılış Konuşması

  Toplumların inşasında en önemli etken eğitimdir. Milletimizin eğitime verdiği değer, eğitim, kültür ve irfan dünyamızın kaynağı olan medeniyet tarihimize açık şekilde tezahür etmiştir.

  Efendimiz (sav), Medine`ye hicretinde Mescid-i Nebevi`nin inşasından sonra bu mescidin bir köşesine daha sonra "Suffe" adı verilen mütevazi ama vazifesi itibariyle son derece önemli bir eğitim yuvası yaptırmıştır. Biz de maarife atfedilen bu değerin yansımalarını Selçuklularda Nizamülmülk Medreselerinde, Osmanlı`da ise önemli bir gelenek oluşturmuş medreselerde ve Enderun Mektebinde görmek mümkündür.

  Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AvcıESAM Milli Eğitim Sempozyumu Protokol KOnuşması

 • 1. Hamur

Milli Eğitim Sempozyumu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.