sadsad x
asdasd
60,00 TL
39,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
Mikrobiyota Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786051980386
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mikrobiyota Kısa Özet

  *Bilim yazarlığının zirvesi.*

  -Bill Gates

  *Etkisi bulaşıcı.*

  -New York Times

  2017 Wellcome Kitap Ödülü Finalisti

  *Yılın En İyi Kitabı* Seçkilerinde New York Times, Guardian, Popular Science, Times, Economist, Buzzfeed, Kirkus

  *Hayvanlar evrimin kreması olabilir ama asıl pasta bakterilerdir.*

  -Andrew Knoll

  İçinizde trilyonlar yaşıyor. Koskoca bir dünya, capcanlı bir kolonisiniz aslında. Sadece bağırsağınızdaki bakterilerin sayısı, galaksimizdeki yıldızların sayısından fazla. Yüzlerce yıl adlarını hastalıkla anmış olsak da artık biliyoruz: Mikroplar yaşamın Azrail’i değil, bekçisi. Trilyonlarca mikrop organlarımızı şekillendiriyor, bizi hastalıklardan koruyor, davranışlarımıza yön veriyor. Aşılara nasıl tepki verdiğimizden, çocukların aldıkları gıdalardan ne kadar beslenebildiklerine kadar, yaşamımıza çok derin ve geniş kapsamlı katkıları var. Artık kesin olarak biliyoruz ki mikropları göz ardı etmek, hayata anahtar deliğinden bakmak demek.

  Bu kitap kapıyı ardına kadar açıyor ve bizi vücudumuzdaki akılalmaz evrenle tanıştırıyor. Ed Yong, bizleri kendimize yepyeni bir açıdan, nehirlere, ormanlara, mercan resiflerine baktığımız gibi bakmaya çağırıyor: bireylerden çok, gelişen ekosistemler olarak.

  Mikrobiyota, dünyaya ve kendinize bakışınızı milyon minik yoldan değiştirecek. Bu kitabı okuduktan sonra muhtemelen bir *favori mikrop*unuz olacak.

Mikrobiyota Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.