sadsad x
asdasd
Mikro İktisat Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786058105997
Kapak: Ciltsiz
Havva Tunç
Havva Tunç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mikro İktisat Kısa Özet

  Mikro iktisat ekonominin köşe taşlarından biridir. Büyüme ve kalkınmayı anlayabilmenin yanı sıra modelleme ve analitik değerlendirme yapabilme, çok iyi mikro iktisat bilmekle olasıdır.

  İktisat bilimi, sınırlı kaynaklarla sonsuz ihtiyaçların giderilmesinde kaynakların etkin ve rasyonel kullanımını sağlayan metot ve yöntemlerle durumu anlamlandırıp açıklar, analiz eder ve sorgular.

  İktisat bilimi insanın refahını, yaşam standardını yükseltirken kar maksimizasyonunu sağlar. Ve nihayetinde, toplumsal ve bireysel fayda olması olası en yüksek düzeye ulaşır.

  İktisat bilimi, insanın rasyonel olduğunu varsayar. Ancak krizlerin, istikrarsızlıkların insanın tercih ve kararları sonucunda olduğunu kabul etmez. Bunun yanı sıra, yapay zeka ve robotik yaşamın hayatımıza girdiği günümüzde, yaşam bu doğrultuda yapılanmaktadır. Ve kanımca insanın rasyonel olup olmadığı tartışmalarına noktayı, yapay zeka koyacak gibi gözükmektedir. Teknolojik ilerlemenin boyutu her ne olursa olsun, her bir yaşamsal olayın iktisadi bir yönü olacak ve bu da açıklamalara konu teşkil edecektir.

Mikro İktisat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.