88,00 TL
62,48 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
25,52 TL
Meyhaneler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786059093941
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ergun Hiçyılmaz
Ergun Hiçyılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Meyhaneler Kısa Özet

  Eskişehir`de 1942 yılında doğdu. Öğrenimini Sultanahmet ve Eskişehir Ticaret liselerinde yaparken 1960`da gazeteciliğe başladı. Yeni Sabah, Pazar, Yeni İstanbul, Siz, Günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Sabah, Takvim gazetelerinde muhabir, istihbarat şefi, araştırmacı yazar olarak çalıştı. Gazetecilik alanında 40`a yakın başarı ödülü kazandı. Çok sayıda yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

  İnsanların bu alemi nasıl paylaştıkları kadar, neden paylaştıkları da önemli olmalıydı. Paylaşıldığı dönemlerde bir dubleden şişelere uzanan âlemin başlama yaşı ile nedeni kişilere göre değişiyordu. Aşk mı, meslek kavgası mı, neydi sebep? Şehirlere, kasabalara göre değişen, İstanbul, İzmir ve Adana gibi nüfus, kültür ve ekonomik açıdan daha bir yoğunluk kazanan toplumsal hayat doğal olarak da konuya bakışımızı derinleştirecekti.

  Osmanlı`dan itibaren onca devlet yasağına, kanunlara, yönetmeliklere rağmen, bu hayat yaşanmaktadır ve yaşanacaktır. Bir yandan sağlığa aykırı kampanyası, bir yandan ülkenin vergi olarak en fazla yararlanılan ve yapılan "zam"larla birincil derecede önemsenen bu konuyu; çengisinden köçeğine, kantocusundan mahbubuna kadar çeşitlilik içinde ele aldık…

  Meyhane`den kimler geçmemiş ki? Hülya Koçyiğit, Zeki Müren, Yıldırım Aktuna, Nezihe Araz, Suna Kıraç, Bekir Sıtkı, Suphi Karaman, Avni Akyol ve Sabiha Yaşamış ile ziyaretini fotoğrafla pekleştiren Vehbi Koç.

  Kadehimi maziye kaldırıyorum:

  "Şerefe"...

 • 2. Hamur

Meyhaneler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.