200,00 TL
154,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
46,00 TL
Metromarksizm Hakkında Bilgiler
Türü: Kentleşme ve Modernleşme Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786054657148
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 18 adet satılmıştır.
Andy Merrifield
Andy Merrifield
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Metromarksizm Kısa Özet

  Kentle ilgilenenler için giriş niteliğinde bir başucu kitabı.

  Metromarksizm ile Andy Marrifield; Marx, Engels, Walter Benjamin, Henri Lefebvre, Guy Debord, Manuel Castells, David Harvey ve Marshall Berman’ın kuramları ve yaşamlarını harmanlayarak, birbirleriyle çelişen ve birbirlerini tamamlayan fikirleri samimi, canlı ve mizahi bir dille anlatıyor. Bazı fikirlerin nasıl ortaya çıktığını, bunların taşıdıkları kendine özgü kentsel dönüm noktalarını tartışarak hem günümüzün şehirciliğini anlatıyor hem de yarının şehirciliğini oluşturmakta bunların bize ne şekilde yardımcı olabileceğini sorguluyor.
  Metromarksizm, hem kapitalist şehirle ilgili eleştirel yaklaşımı zenginleştirmeyi hem de Marksist kuramı besleyip sürdürmeye, canlandırmaya yardımcı olmayı amaç ediniyor.

  ‘’Marksist düşüncelerin neden diğer herhangi bir disiplinden daha çok coğrafya üzerinde etkide bulunduğunu ve bugünün Marksist coğrafyanın neden akademinin dört bir yanındaki Marksist düşünce üzerinde muazzam bir entelektüel nüfuza sahip olduğunu bilmek ister misiniz? Andy Merrifield’ın Kent Marksizmi’ni bu denli çarpıcı hale getiren üstatlara ilişkin hem şık hem de bilgece ‘’portreleri’’ bize bu soruların yanıtını veriyor.

  Şiddetle öneriyorum! ‘

  -Bertell Ollman
  New York Üniversitesi, Siyaset Bilimi Kürsüsü, ‘’Diyalektiğin Dansı’’, ‘’Diyalektik Soruşturmalar’’ ve  ‘’Yabancılaşma’’ kitaplarının yazarı.

 • 2. Hamur

Metromarksizm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.