sadsad x
asdasd
Meşum Miras Hakkında Bilgiler
Türü: Alman Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786058341715
Kapak: Ciltsiz
Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Meşum Miras Kısa Özet

  E.T.A. Hoffmann (1776-1822), romantik edebiyatın zirve isimleri arasında adı anılan, kimine göre "Almanya'nın en önemli hikaye anlatıcısı" olan; Baudelaire, Poe, Dickens, Kafka ve daha nicesinin kendisinden etkilendiği söylenen bir yazardır. Meşum Miras (Das Majorat) ise Hoffmann'ın en meşhur gotik öykülerinden biridir.

  "Doğrusu Hoffmann, nesnelerin görünüşlerini yakalamada ve en olağanüstü yaratılışlara gerçeklik görünümü vermede en yetenekli yazarlardan biridir" (Théophile Gautier, "Les Contes d'Hoffmann", Chronique de Paris, 14 Ağustos 1836).

  "Alman romantik edebiyatı denince adı ilk başta akla gelen ve Almanya dışında, hele Fransa'da, daha çok tanınan, geniş, hattâ biraz fazlaca hür muhayyileli hikayeci..." (Sabahattin Ali, "E.T.A. Hoffmann", Üç Romantik Hikaye, Ankara, Maarif Matbaası, 1943, 153).

  "Size, heyecanlı ve şaşkın gibi görünüyorumdur, Theodor! Gerçekten de bin bir korku geçirdiğim bu gece yüzünden öyleyim. Karımın sinir buhranı katiyen tehlikeli değildi, bunu şimdi anlıyorum, fakat burada, korkunç bir hayaletin yaşadığı bu şatoda, ben, her çeşit dehşetin vukua geleceğinden korkuyorum..."

Meşum Miras Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.