sadsad x
asdasd

Mesnevi Hikayeleri (3 Cilt Takım)

Revak Kitabevi
84,00
67,20
%20 indirim
Mesnevi Hikayeleri (3 Cilt Takım) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 864
ISBN: 9786056594328
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Fazlullah Rahimi
Fazlullah Rahimi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Mesnevi Hikayeleri (3 Cilt Takım) Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mesnevi Hikayeleri (3 Cilt Takım) Kısa Özet

  Hazret-i Mevlana, Mesnevi-i Şerif hikayeleri ile herkesin nasiplenebileceği bir sofra açmıştır. Tercümeleriyle bu sofradan istifadeyi kolaylaştıran Fazlullah Rahimi Efendi; son derece kıymetli şerhleriyle de, her idrak seviyesindeki insanın zevk alabileceği irfan dersleri sunmaktadır. Kitabı okuyacak olanlar, hayatın zorluklarına dair çözümleri ve derin manalara ait incelikleri bir arada bulabileceklerdir.

  Son dönem Osmanlı Mevlevi büyüklerinden pek çoğunun kutup kabul ettiği Hazret-i Abdülkadir Belhi'den ve Hazret-i Belhi'nin de mürşidi olan Hazret-i Reşad-ı Veli'den nasip almış bulunan şarih Rahimi Efendi; canlı Mesnevi'nin ne demek olduğunu, Mesnevi'nin canı olanların diliyle anlatıyor.

  Günümüz Türkçesi ile neşredilen esere ek olarak, kitabın Osmanlı Türkçesi ile olan matbu nüshası ve transkripsiyonu da DVD içinde meraklısına arz edilmiştir.

  *Dedem Sultanü’l-Evliya Hazret-i Mevlana efendimi­zin, Kur’an’ın özü olan Mesnevi-i Şerif hikayelerini, aşıkane bir tarzda tercüme edip, Gülzar-ı Hakikat ismi ile neşret­tiğiniz malümum idi. Fakir de gül toplamak üzere o gül bahçesine dahil oldum. Mesnevi ummanından son derece kıymetli ledünni çıkarımlarınızdan dolayı irfanınıza hay­ran kaldığımı ifade etmek istedim.*

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.