149,00 TL
96,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
52,15 TL
Mesela Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786055147440
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 476 adet satılmıştır.
İskender Pala
İskender Pala
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mesela Kısa Özet

  Geleneğin hikmetiyle günümüzün gerçeği *Mesela*da buluşuyor.

  *Doğu kültürü sosyal hayatı hikâyelerle harmanlamayı, kuşaktan kuşağa aktarırken büyük veya küçük hikâyeler üzerinden ilerlemeyi sever. Bazen kulağımızdan kısa bir hikâye girer, zihnimize veya kalbimize yerleşir, benliğimiz ile özdeşlik kurarak bize bir ders verir. Modern zamanlar maalesef bu devamlılığı bozdu ve bizi o tür medeniyet taşıyıcı hikâyeciklerden, mesellerden mahrum bıraktı.

  Bu coğrafyanın ve medeniyetin bağrında özenerek ve göz nuru ile üretilen iğne oyaları maalesef ucuz pahaya feda edildi. Ve şimdi bazısını restore veya tamir etmeye, kimisinin imitasyonunu yapmaya, kimisini de inşa ve ibda usulüyle yeniden üretmeye mecburuz.*

  Bu mecburiyete dikkat çeken İskender Pala, *Mesela* diye okumaya başlayacağımız doksan dokuz hikâye sunuyor bize. Her bir hikâye *mutlaka*larımız ile *keşke*lerimiz üzerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Bazen bizi eski zamanlara götürüyor, bazen güncel sorunlara farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor, en çok  da çevremizi ve kendimizi tekrar tanımamıza kapı aralıyor.  Usta kalemiyle geleneğin hikmetlerini  ve günümüzün tecrübelerini güncel bir üslupta buluşturan Pala, okuyucularına eğlenceli ve yararlı bir okuma serüveni vadediyor.

 • 2. Hamur

Mesela Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.