sadsad x
asdasd
18,52 TL
11,11 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
7,41 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Memoirs Of A Moth Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786050813142
Kapak: Ciltsiz
Tosun Bayrak
Tosun Bayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Memoirs Of A Moth Kısa Özet

  Şeyh Tosun Bekir Bayraktaroğlu ülkenin seçkin ailelerinden birine mensup olarak doğan, son derece alafranga bir eğitim alan ama tasavvufla tanışınca bambaşka bir hayata kavuşan bir sanatçı. Hikayesini birkaç cümleyle özetlemek gerçekten çok zor. Robert Kolej'de geçen gençlik yıllarında sosyalist; Batı'da geçen sanat dolu döneminde bohem ve anarşist; Fas'ta geçen ticaret döneminde zengin ve aristokrat; İstanbul'daki Cerrahî tekkesindeyken derviş; New York yıllarında ise şeyh.

  Şeyh Tosun Efendi, kendi kaleminden çıkan bu hatıratında, bizi sadece kendi hayatını okumaya değil, Cumhuriyet döneminin tamamını gözden geçirmeye çağırıyor. Cumhuriyet elitlerinden sayılabilecek bir ailede yetişen, Londra'daki gençlik yıllarında Bülent ve Rahşan Ecevit, Can Yücel, Ali Neyzi gibi gençlerle aynı evi paylaşan Tosun Bekir Bayraktaroğlu'nun, sonrasında mistisizm ve Gürciyefçi öğretiden geçen yolu nihayet tasavvufa ulaşıyor, onu önce derviş sonrasında şeyh yapıyor.

  Son derece samimi, sıcak, akıcı ve okuru bir kez yakaladı mı artık bırakmayan bir hikaye... Doğu'dan Batı'ya, sonra tekrar Batı'dan Doğu'ya uzanan bir ruh macerası...

  2012'de Türkçe baskısıyla okurla buluşan, dikkate değer bir ilgi gören ve TYB'den "Yılın Hatırat Kitabı" ödülünü alan Amerika'da Bir Türk kitabı şimdi Memoirs Of A Moth adıyla İngilizcede.

Memoirs Of A Moth Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.