sadsad x
asdasd

Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji

Phoenix Yayınevi

Stephen Kalberg

35,00 TL
28,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786059801645
Kapak: Ciltsiz
Stephen Kalberg
Stephen Kalberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji Kısa Özet

    Karşılaştırmalı-tarihsel sosyoloji alanındaki aşikâr canlanmada Max Weber’in katkısının epeyce ihmal edildiği tespitinden hareketle Kahlberg, bu yapıtında, Weber’i ‘karşı konulamaz bürokratikleşme’, ‘evrensel rasyonelleşme’ ve gündelik hayatın rutini içerisinde karizmanın ‘devrimci gücünün’ dönüşümü gibi kapsamlı ve evrensel kavramlardan çok daha fazlasını üreten bir sosyal bilimci olarak resmediyor.

    Sadece kavramsal üretimin enginliğini değil ustalıklı araştırma stratejilerinin niteliğini de gözler önüne seren yazar, Weber’in empirik odaklı eserlerinin günümüzdeki karşılaştırmalı-tarihsel sosyologlara faydasını netleştirecek şekilde ele alınmasını hedefliyor. Lakin Weber külliyatının analitik potansiyeli, beşeri bilimlerin pek çok patikasına hitap edecek bir zenginlik içermekte.

    Dolayısıyla elinizdeki çalışma (Türkiye’de halen cılız bir zemin teşkil eden) tarihsel sosyoloji literatürüne önemli bir katkı niteliği taşımakta olup, Weber’in temel metinlerinin ana yönelimlerini sistematikleştirme ve yeniden inşa etmeye yönelik bir çaba arz ediyor.

Max Weber'in Karşılaştırmalı - Tarihsel Sosyoloji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.