sadsad x
asdasd

Mason Sembollerinin Yaratılış ve Gelişimi

Mavi Kalem Yayınevi

Papus

55,00 TL
Mason Sembollerinin Yaratılış ve Gelişimi Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786059423304
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mason Sembollerinin Yaratılış ve Gelişimi Kısa Özet

  Tam adı Gérard Anaclet Vincent Encausse olan Papus (1865-1926), tarot, simya, maji, Kabala gibi konulara merakı sebebiyle, Eliphas Lévi’nin yapıtlarından oldukça etkilenmişti. Hatta *Papus* takma adı, Lévi’nin, Metafizik Maji Öğretisi ve Ritüeli kitabından alınmıştı.

  Papus, bir dönem Madam Blavatsky’nin Paris şubesi Fransız Teozofi Cemiyeti’ne katıldı. Teozofistlerin, Doğu okültizmine haddinden fazla önem verdiğini düşünerek buradan ayrıldı. Kabalistik Gülhaç Tarikatı’nın kurulmasında yer aldı. Katar toplumuyla bağlantılı Fransız Gnostik Kilisesi’nin rahiplerinden biriydi. Ve Aleister Crowley gibi figürleri yetiştiren Altın Şafak Tarikatı’na (The Golden Dawn) bağlı, Paris’teki Ahathoor Tapınağı’na üye olmuştu…

  Papus, her hangi bir mason locasına üye değildi. Fakat masonik ezoterizmin de beslendiği aynı *Gelenek*ten yetişmiş, deyiş yerindeyse bir On dokuzuncu yüzyıl hiyerofantı, mistik bir kanâat önderi hatta bir majisyendi.

  Okültizm ve ezoterizm meraklılarının, Papus’un, Hiram Usta efsanesi üstüne kaleme aldığı bir yorumu da eklediği Mason Sembolleri eserini keyifle okuyacağını tahmin ediyorum.

  - Kubilayhan Yalçın

Mason Sembollerinin Yaratılış ve Gelişimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.