Marx, Doğa ve Yıkımın Ekolojisi

Kalkedon Yayıncılık

Brett Clark

79,00 TL
56,09 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
22,91 TL
Marx, Doğa ve Yıkımın Ekolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 234
ISBN: 9786054979325
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Brett Clark
Brett Clark
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Marx, Doğa ve Yıkımın Ekolojisi Kısa Özet

  *İnsanlar açtır çünkü zenginler en fazlasını alır. Hayatı sadece bir araç olarak görmeyenler hayatın değerini anlayabilir*

  - Dao De Jing (Laozi)

  Kararların belirli bazı kişiler tarafından, ne kadar sermaye biriktirileceği, aç gözlülük ve tüketimcilik temelinde alındığı bir iktisadi sistem içinde, tam anlamı ile uyumlu bir uygarlığa ulaşmanın hiçbir yolu olmadığı kesindir. Böylesi bir toplumda *sosyal ilişkiler, toplumun kapitalist ekonomisinin egemen güçlerinin bir yansımasına dönüşür*.

  - Harry Magdoff ve Fred Magdoff

  Uyumlu bir uygarlık, toplumsal denetim altında bir ekonomi ve siyaseti gerektirir. Bu toplumlar şunlar için çaba gösterir: (1) Anlamlı bir demokratik süreç yolu ile özdenetim, (2) önemli hayati ihtiyaçların temini için özyeterlilik, (3) herkesin temel maddi ihtiyaçlarının -fazlasının- karşılandığı iktisadi eşitlik ve (4) üretim, yaşam ve ulaşam alanlarında ekolojik yaklaşımın benimsenmesi.

  - Fred Magdoff

  Sosyalist kültür, hemen şuracıkta, gözlerimizin önünde değildir. O, keşfedilmesi gereken bir geleceğin parçası, hayal gücünün yaratıcılığına açık bir uygarlık projesidir… Geleceğin inşası, ne kadar uzak olursa olsun, bugünden başlar.

  - Samir Amin

  Kapitalizm yüz milyonlarca insana gıda, eğitim ve tıbbi bakım sağlamak konusunda daima başarısız olmuştur. Eğer küresel ekolojik krizin üstesinden gelinemezse kapitalizm insanlığın tümünü başarısızlığa uğratacaktır. Yapılması gereken seçim yeterince açık değil mi?

  - Minq Li

  Üretimin genel kullanım değeri yapısında, çoklu mücadelelerimizi birleştirerek devrimci bir süreçte insanlığın kendi hareketlenmesi olmaksızın herhangi bir dönüşüm tasarlamak mümkün değildir… Eğer insanlık dünyayı kapitalizmin, yaratıcılığı ortadan kaldıran yıkıcılığının sonucu olarak sürüklenmekte olduğu felaketten alıkoyacaksa, bu ancak evrensel düzeyde olabilir. Nihayetinde bu hem doğa ile insan metabolizması hem de insanın üretim faaliyeti ile insan özgürlüğü meselesidir.

  - John Bellamy Foster

 • 2. Hamur

Marx, Doğa ve Yıkımın Ekolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.