sadsad x
asdasd

Marksizm, Leninizmin İlkeleri Cilt: 2 Kapitalizmin Ekonomi Politiği

Yar Yayınları
20,00 TL
13,80 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
6,20 TL
Marksizm, Leninizmin İlkeleri Cilt: 2 Kapitalizmin Ekonomi Politiği Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789757530114
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Marksizm, Leninizmin İlkeleri Cilt: 2 Kapitalizmin Ekonomi Politiği Kısa Özet

  Dört cilt olarak yayınladığımız "Marksizm-Lenininmin İlkeleri"nin, bu bölümünde, kapitalizmin Marksist-Leninist ekonomi politiği incelenmektedir. Bu ekonomi teorisi, tekel öncesi kapitalizm, emperyalizm ve emperyalizmin günümüzdeki aşamasından oluşan bölümler halinde incelenmiştir.

  Bu kitapta, günümüzde büyük bir önem taşıyan emperyalizmin tekelci devlet kapitalizmi aşamasına, ekonominin askerileştirilmesine ve ekonomik bunalımlara geniş yer verilmiştir. Ayrıca, Marksist-Leninist ekonomi politiğe düşman olan başlıca burjuva teorileri de ele alınmış ve incelenmiştir.

  Ekonomi politik, işçi sınıfı partilerinin pratikte başarı kazanmaları için bilinmesi son derece gerekli olan ekonomi yasalarının işleyişini gösterir. Kapitalist ülkeler emekçilerine, burjuvaziye karşı verecekleri sınıf mücadelesinde doğru bir taktik seçmeleri konusunda yardımcı olur. Ekonomi politik, kapitalizmin gelişme yasalarını açıklar, emekçilerin kurtuluş mücadelelerinin ve sosyalist devrimin önüne geçilmezliğini tam bir doğrulukla kanıtlar.

  İstanbul Sıkıyönetim Komutanlığı 2 Nolu Askeri Mahkemesinin 22 Kasım 1984 tarih, kayıt no 1980/359, esas no 1983/179 karar no 1984/194 sayılı kararıyla beraat etmiştir.

Marksizm, Leninizmin İlkeleri Cilt: 2 Kapitalizmin Ekonomi Politiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.