25,00 TL
16,75 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
8,25 TL
Mardin`li Üç Esir Bacanak Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786055291648
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Halil Yazgı
Halil Yazgı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mardin`li Üç Esir Bacanak Kısa Özet

  Bu kitapta canlarını, mallarını, ailelerini, sevdiklerini din, vatan, bayrak, namus uğruna feda eden Mardin eşrafından fedakar, yiğit *üç bacanak*ın yani Gürcüzade Gazi İbrahim Gürcüoğlu, Gazi Mehmed Rif`at Atay ve Naibzade Gazi Tal`at Yazgı Beğler’in bizzat katıldıkları Birinci Dünya Savaşı’nın Filistin Cephesi, Kafkasya Cephesi ve İstiklal Harbi ile alakalı kendilerinin yazdıkları hatıralar vardır.

  Filistin Cephesi’nde İngilizler’e esir düşen ve Mısır’da Seydi Beşer Üsera Kampı’nda kalan Gazi Mehmed Rif’at Beğ’in hatıralarında, sonradan Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olacak Cemal Gürsel ve Cevdet Sunay ve yine Cevdet Sunay’ın Tabur İmamı olan babası ile Binbaşı Fasih Kayabalı [Korgeneral iken vefat eden Çanakkale Cephesi kahramanlarından] Beğler ile alakalı ibretlik hadiseler vardır. Kitapta, hatıraların orijinallerinin tıpkıbasımları, orijinal vesikalar ve fotoğraflar da bulunmaktadır.

  Kitabın esas kısmı, Naibzade Abdülgani Yazgı Beğ’in oğlu ve bu kitabı hazırlayanın merhum amcazadesi Naibzade Gazi Tal’at Yazgı Beğ’in bizzat kaleme aldığı hatıraları ve Mardin eşrafından meşhur başka  zatlarla alakalı bilgiler ve belgelerdir.

  Bu Mardin’li yiğit, fedakar *üç bacanak* da dahil bütün şehidlerimizin ve gazilerimizin ruhları şad olsun.

 • 2. Hamur

Mardin`li Üç Esir Bacanak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.