sadsad x
asdasd

Malzeme Bilimi Yapı Malzemeleri ve Deneyleri

Birsen Yayınevi

Müslim Avcıoğlu

120,00 TL
102,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Malzeme Bilimi Yapı Malzemeleri ve Deneyleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 486
ISBN: 9789755115849
Kapak: Ciltsiz
Müslim Avcıoğlu
Müslim Avcıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Malzeme Bilimi Yapı Malzemeleri ve Deneyleri Kısa Özet

    Bu kitapta öncelikle genel malzeme hakkında teorik bilgi verilerek malzemelerin yapısı incelenmiştir. Malzemenin yapısı ve davranışları bir mühendis tarafından bilinmesi gereken önemli hususlardan biridir. Bu nedenle maddelerin içyapıları ve davranışları anlatılmıştır. Genel malzeme bilgisinden sonra genellikle inşaatlarda kullanılan Ahşap, Metaller, Plastik, Alçı, Kireç, Perlit, Magnezyum ve Cam gibi malzemeler de anlaşılır bir şekilde izah edilmiştir.

    Bu kitapta anlatılan da betonu meydana getiren agrega, çimento ve bu ikisinden oluşan bileşke beton ile ilgili yapılması gereken deneyler konu edilmektedir. Konularm seçimi önce çimento ve agrega ayrı ayrı ele alınıp sonra betonda birleştirilerek sonlandırılmıştır. Beton elemanlarının deneylerinden başka inşaatta en çok kullanılan iki önemli malzemenin tuğla ve kiremit ile ilgili deneyler yapılmıştır.

    Bu kitaptaki konular inşaat mühendisliğinde malzeme laboratuar dersleri ile Meslek Yüksekokulları inşaat bölümlerinde Yapı malzemesi ve Beton teknolojisi dersleri ve İnşaat Teknik liseleri ile Yapı Meslek Liselerindeki malzeme laboratuarı derslerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Malzeme Bilimi Yapı Malzemeleri ve Deneyleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.