sadsad x
asdasd
20,00 TL
15,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Makine Nakışı Hakkında Bilgiler
Türü: Geleneksel Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786055647353
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2012
Semahat Can
Semahat Can
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Makine Nakışı Kısa Özet

    Tuva Yayıncılık olarak Makine Nakışı üzerine ilk kez yayınlamış olduğumuz bu yeni kitapla sizlerin karşısındayız. Makine nakışı ülkemizde oldukça ilgi gösterilen bir nakış dalı olmasının yanı sıra, hemen hemen her halk eğitim merkezinde de kursları açılmaktadır. Bu derece ilgi duyulan ve yaygın olarak uygulanan bu nakış türü ile ilgili piyasada bir yayın olmaması, makine nakışında kullanılan teknikleri öğretecek kaynak eksikliği, sürekli aynı tarz ve modelde çalışmalar yapılarak, benzer desenlerin kullanılması bizleri bu alanda detaylı bir yayın hazırlamaya teşvik etti.

    Makine nakışları alanında uzman usta öğretici Semahat Can tarafından hazırlanan bu kitapta makine kullanılarak işlenen projelerin yanı sıra, makine nakışına yeni başlamış kişilerin de kolaylıkla faydalanabileceği temel iğne tekniklerine ve bu iğne tekniklerinin uygulanışına da yer verilmiştir. Kitabın ilk bölümü makine nakışında kullanılan malzemelerin tanıtımına ve iğne tekniklerine ayrılmıştır. Bu bölüm ayrıntılı, adım adım yakın plan fotoğraflarla desteklenmiştir.

    Kitabın geri kalan bölümü ise proje uygulamalarına ayrılmış olup, her bir proje ayrıntılı olarak hem fotoğraflarla hem de yazılı açıklamalarla birlikte verilmiştir. Tepsi örtüsünden yastığa, bindallıdan masa örtüsüne, koltuk kaplamasından panoya, albüm kapağından havluya, çeyiz setlerinden kutu kaplamasına, şömentableden terliğe kadar birçok günlük kullanım objesi üzerine makine nakışı teknikleri uygulanmıştır. Projelerin çizimlerini ise kitabın son bölümünde bulabilirsiniz.

  • 1. Hamur

Makine Nakışı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.