sadsad x
asdasd

Makine Elemanları Cilt - 1

Birsen Yayınevi

Hikmet Rende

300,00 TL
240,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Makine Elemanları Cilt - 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 350
ISBN: 9789755116600
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Hikmet Rende
Hikmet Rende
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Makine Elemanları Cilt - 1 Kısa Özet

  Konstrüksiyonların oluşturulmasında teorik bilgilerle birlikte endüstriyel tecrübelerinde önemli olduğunu söylemek gerekir. Konstrüksiyonları oluşturan Makine Elemanlarının mukavemet hesaplarının yanında doğru şekillendirilebilmesi için iyi bir Makine Elemanı bilgisine sahip olunmalıdır.

  Bu kitap konstrüktörler, sanayide çalışan mühendisler, makine mühendisliği eğitimi gören öğrenciler için hazırlanmıştır. Kitapta genel olarak Makine Elemanlarının avantajları, dezavantajları, uygulama alanları, hesap yöntemleri ve konstrüksiyon da dikkat edilmesi gereken hususlar belirtilerek kolay anlaşılabilir bir şekilde bilgi verilmiştir.

  Birinci ciltte, Genel Konular, Toleranslar, Geçmeler, Yüzey Kaliteleri, Makine Konstrüksiyonunda Mukavemet, Malzeme Bilgisi, Perçinler, Pimler, Malzeme Bağlantıları, Şekil Bağlantıları, Kuvvet Bağlantıları, Cıvata Bağlantıları, Yaylar, Akslar ve Miller ele alınmıştır.

  Bu kitabın hazırlanmasında, bilimsel çalışmaların ve teknolojik gelişmelerin meydana getirdiği yenilikler, TS, EN, DİN ve ISO normları dikkate alınmıştır. Makine Elemanlarının kolay seçimi ve hesabı için gerekli faktörler, katsayılar, diyagramlar ve tablolar verilmiştir.

 • 1. Hamur

Makine Elemanları Cilt - 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.