Maji - Anlamı, Amacı, Gücü

Hermes Yayınları

W. E. Butler

310,00 TL
223,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
86,80 TL
Maji - Anlamı, Amacı, Gücü Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786057255075
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
W. E. Butler
W. E. Butler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Maji - Anlamı, Amacı, Gücü Kısa Özet

  "Maji tek bir bilim altında felsefede en kesin ve dinde en mutlak ve yanılmaz şeyleri birleştirir. İlk bakışta birbirine tamamen zıt gözüken, inanç ve mantığı, bilim ve imanı, yetki ve özgürlüğü mükemmel bir uyum ve ahenkle bağdaştırır." 
  Eliphas Levi 

  "Maji irade doğrultusunda değişiklik yaratmanın Sanatı ve Bilimidir." 
  Aleister Crowley 

  Butler`e göre majinin esas amacı dünyevi bir maske olan kişiliği aşarak gerçek benliğimize ulaşmaktır. Maji kadim çağlardan bize aktarılan kendimizi geliştirmeye ve evrenle bütünleştirmeye yarayan pratik bir öğretidir. 
  Bu kitap yanlış tanımlanmış, unutulmuş ve kimi zaman hor görülmüş bir konuya cesurca ışık tutan ender eserlerden biridir. Türkçe`de çeşitli kitapları çıkan yazar, akıcı diliyle karmaşık gibi gözüken konuları 60 yıllık deneyimlerinden örnekler vererek sarih bir şekilde açıklayarak aynı zamanda bir dil ustası olduğunu kanıtlamaktadır. 
  Majinin tanımı, maji ile modern psikolojinin kesiştiği noktalar, kişilik, majikal amaçlar ve etik, majikal aletler ve imgeler, davet ve celp usulleri, manyetik ve inisiyatik maji konuları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Elinizdeki bu kitap, başka kaynaklardan derlenen akademik bir kitap değil, kendi başına belirli standartları ortaya koyan ve yıllardır konu hakkında bilgi edinmek isteyenlere okunması önerilen eğitici bir başyapıttır. 

  "Bu kitap, konu hakkında fikirleri ne olursa olsun, okuru mutlaka etkileyecektir" 
  Francis Israel Regardie 

  W.E. Butler (1898-1978). Gençliğinde uzun süre Hindistan`da, Hint bilgelerinin altında ve Teosofi Cemiyetinde bulunduktan sonra, İngiltere`ye dönerek Dion Fortune`un öğrencisi olmuştur. Daha sonra Işıkların Hizmetkarları (Servants of the Light, SOL) adındaki cemiyetini kurmuştur. Butler birçok kitap yazmıştır ve okült camiada sevilen ve tanınmış biridir. Türkçe`de Ruh ve Madde Yayınları tarafından baskıları tükenen psikometri, durugörü, aura gibi konularda birkaç kitabı yayınlanmıştır.

 • 2. Hamur

Maji - Anlamı, Amacı, Gücü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.