184,00 TL
150,88 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
33,12 TL
Mahalledeki AKP Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 270
ISBN: 9789750519826
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
Sevinç Doğan
Sevinç Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mahalledeki AKP Kısa Özet

  *Partiye biz ne kadar destek oluyorsak, parti de bizi değiştirdi. Ben kendim, kişiliğim, kıyafetim... Çocuklarımızla ilişkilerimiz değişti. Ev hanımıydık, günlük, temizlik vesaire... Burada oturunca kendimizi daha çalışkan, daha faydalı hissediyoruz. (...) Oturmaktan kalkmaya [kadar], biz partiye ne kadar faydalı olduysak da o da... Ben yaptığım çok şeyi burada kazandım. Seminerlere katıldıktan sonra çocuklarımla, eşimle aramdaki diyalog değişti.*

  AKP iktidara geldiğinde çocuk yaşta olan, bugünse orta yaşlarına dayanan epeyce insan AKP iktidarından başka bir iktidarı görmedi, tanımadı. *Her şeye rağmen* ve *hala* süren bu iktidarın arkasında, AKP açısından bakıldığında bu büyük *başarı hikayesinin* arkasında nasıl bir politik toplumsallaşma var? Elinizdeki kitap, bu soruya cevap arıyor.

  Sevinç Doğan, analitik bir mikro iktidar perspektifiyle, İstanbul- Kağıthane’nin işçi ve gecekondu mahallesi Sanayi Mahallesi örneğinde iktidar partisinin nasıl işlediğine bakıyor. Partinin yerel örgütü toplumsallaşma dinamiklerine nasıl etki ediyor, himayeci/koruyucu
  ilişkiler vasıtasıyla kurduğu *şirket* mekanizmasını nasıl çalıştırıyor, insanların gündelik pratiklerine nasıl değiyor?

  Bir iktidar mekânı olarak mahalleyi merceğine alan kitap, çok defa afaki cevaplarla karşılanan soruların peşine düşerek, AKP iktidarının yeniden üretim dinamiğini analiz ediyor.

 • 2. Hamur

Mahalledeki AKP Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.