sadsad x
asdasd

Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin

Nobel Akademik Yayıncılık

Arif Sabuncuoğlu

44,00 TL
38,28 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 394
ISBN: 9786051333045
Kapak: Ciltsiz
Arif Sabuncuoğlu
Arif Sabuncuoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin Kısa Özet

  Bu kitap, üniversitelerin mühendislik ve İstatistik bölümlerinin birinci (veya ikinci) sınıflarında okutulan *Lineer Cebir* derslerinde ders kitabı olarak okutulabilecek niteliktedir.
  Mühendislik ve istatistik dallarındaki öğrencilerin ileri sınıflarda okuyacakları derslerde ihtiyaç duyacakları temel konuları kapsamaktadır. Bu konular fazla ayrıntıya girilmeden oldukça öz olarak verilmiştir. Konular arasındaki bağlantılar tam olarak verilmiş, bazı zor ispatlar yapılmamıştır.

  İstekli öğrenciler bu ispatları yazarın matematik bölümleri için hazırladığı Lineer Cebir kitabında bulabilirler. Her kavramın arkasından bu kavramı açıklayıcı yeterince örnek konulmuştur. Her kesimin sonuna konuyu kavratmaya yönelik yeterli sayıda alıştırma konulmuştur. Bu alıştırmaların tümünün çözümleri ayrı bir kitap olarak yayınlanmıştır.

  Problemler kolaydan zora doğru sıralanmış, soyut problemler sonlara konulmuştur. Kitaba alınan problemler bu alandaki çok özel problemlerden çok, öğrencilerin kolayca anlayabilecekleri, öğrencilere Lineer Cebir dersini sevdirecek ve ileri sınıflarda okuyacakları derslere temel oluşturacak lineer cebir bilgilerini daha iyi kavratacak ve pekiştirecek türde sorulardır. Problemlerin sonuçları ve bu sonuçları elde ederken yapılması gereken işlemler okuyucu yormayacak biçimde seçilmiştir.

Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.