sadsad x
asdasd

LGS Fırsat Ürünleri

Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

8. Sınıf Kitapları Nedir?

8. sınıf, liseye geçiş sınavının olduğu ve ortaokulun sona erdiği bir sınıftır. Sekizinci sınıftaki öğrenciler eğitim yılları boyunca liseye hazırlık yaparken bir yandan kendi okul derslerine ve sınavlarına da çalışmak için yardımcı kaynak kullanmaktadır. Bu öğrenciler için özel bir formda hazırlanan birçok kitap bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin üstün başarı sağlamaları kolaylaştırmakta ve başarılarına büyük oranda katkı oluşturulmaktadır. 8. sınıf test kitapları tüm dersler olarak veya branş kaynakları şeklinde öğrencilere sunulmaktadır. Farklı içerikleri ve yeni soru tarzları ile öğrencilerin pratik bir düşünme sistemi oluşturmasına yardımcı olan kaynaklardır. İçeriğinde bulunan teknik ve yöntemler sayesinde birçok farklı konuyu kavrayabilme olanağı sağlayan kitapların geniş içeriği birçok kişiye hitap etmektedir. 8. sınıf düzeyinde bir öğrenci için farklı seviyelerde kaynaklar sunulmaktadır. Pek çok ders üzerinde durulan bu kitaplar, aynı zamanda kolay kavrama teknikleri de sunmaktadır. Bu sayede hem anlaşılır hem de ilerletici bir form yansıtarak öğrencilere yardımcı olmaktadır. Kitap seviyeleri kolay, orta ve zor düzeydedir. Üstün performansları ile dikkat çekerek birçok kişinin ilgi odağı olmayı başaran kaynak kitapların içinde bulunan sınava yönelik soru tarzları ile sınav öncesinde pratik yapmak mümkünüdür.

8. sınıfta görülen dersler aşağıda listelenmiştir.

 • Türkçe
 • Matematik
 • Fen Bilimleri
 • C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
 • Yabancı Dil
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 • Görsel Sanatlar
 • Müzik
 • Beden Eğitimi
 • Teknoloji ve Tasarım
 • Rehberlik

Öğrenciler gördükleri pek çok farklı ders ile eğitimini tamamlamakta ve bununla birlikte çeşitli kaynak kitaplar ile kendilerine katkı sağlamaktadır. 11 adet zorunlu dersten oluşan sekizinci sınıfta oldukça detaylı ve temel dersler alınmaktadır. Bu dersler birbirinden farklı konuları ile hayat boyu öğrencilere fayda sunmaktadır. Sekizinci sınıfı başarıyla tamamlamak için okul sınavlarında istenilen notlar alınmalıdır. Hazırlanan çeşitli kaynak kitaplar sayesinde de istenilen notların alınması kolaylaşmaktadır.

8. Sınıf Kitap Çeşitleri Nelerdir?

8. sınıf kitap çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

 • Sınıf Soru Bankası Kitabı: 8. sınıftan liseye geçiş aşamasında olan öğrenciler için hazırlanan kaynaklarda, çeşitli soru tipleri yer almaktadır. Geniş soru aralığı ve sınava yönelik çıkmış soru tarzları sunularak oldukça faydalı içerikleri gözler önüne sermektedir. Öğrencilerin üstün başarı sağlaması için kolaylık sunan bu soru bankası kitapları, farklı düzeylere uygun olarak aşamalı bir şekilde tasarlanmaktadır. Liseye geçiş sınavına çalışan öğrencilerin konularını soru çözerek tamamlaması amacıyla hazırlanmaktadır.
 • Sınıf Konu Anlatımlı Kitap: Öğrencilerin konularını tamamlaması ve bilmedikleri konuları öğrenmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Geniş içeriği ve detaylı formu ile ders esnasında anlaşılmayan konuların anlaşılmasına yönelik ifadeler yer almaktadır. Pratik ve işlevsel yapısı ile birçok öğrenciye destek olmakta, hem okul başarısının artmasını hem de sınava iyi bir hazırlık yapılmasını sağlamaktadır.
 • Sınıf Cep Kitabı: Cep kitapları, konuları hızlı tekrar etmek ve her an konulara erişim sağlamak isteyenler için hazırlanmaktadır. İçerisinde yer alan kısa notlar ve özet bilgiler öğrencilerin konuları öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Cep boy olmaları da öğrencilerin kitapları kolayca taşıyabilmesini ve her an açıp okuyabilmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Sınıf Deneme Kitapları: Sınavlara hazırlıkta en önemli kaynaklardan olan denemeler, tüm konuları gözden geçirme ve tekrar etme olanağı sağlamaktadır. Birbirinden farklı içerikleri ve aşamalı olarak ilerleyiş sağlayan sistemi ile kolay bir şekilde sınava hazırlık ortamı oluşturmaktadır. Denemeler sayesinde öğrenciler kendilerine hem zaman yönetimi hem de sınava yönelik heyecan bastırma imkanı bularak hazırlık yapabilmektedir. Çıkabilecek soru tarzı ve kademeli bir şekilde zorlaşan soruları ile öğrencilere pek çok farklı sınav sistemi görmeleri açısından yardımcı olan bu denemeler, birçok farklı özelliği ile öğrencilerin sınav öncesi önemli kaynaklarından olmaktadır.

8. Sınıfta Nasıl Çalışmak Gerekir?

8. sınıf liseye geçişten önceki son basamaktır. Hedeflenen liseyi kazanmak için okul derslerine yeterli şekilde çalışmalı, liseye geçiş sınavına hazırlık yapılmalıdır. Bu hazırlık yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Mümkün oldukça elektronik eşyalardan uzak durulmalı, sessiz ve sakin bir ortam oluşturulmalıdır. 8. sınıfta nasıl çalışılacağı aşağıda listelenmiştir.

 • Odaklanma problemi yaşamamak için süre tutarak çalışılmalıdır. .
 • Uyku iyi bir şekilde alınmalı ve çalışmaya sabahın erken saatlerinde başlamalıdır.
 • Kaynak taraması yaparak okul müfredatına uygun kaynaklar edinilmelidir.
 • Liseye hazırlık yaparken okul sınavlarına da özen göstermeli ve okul ortamında anlatılan dersler özenle dinlenmelidir.
 • Öğrenciler kendilerine vakit ayırmalı, stres faktörlerinden uzak durmalıdır.
 • Eksik olunan derslere daha fazla yoğunlaşılmalı, konular tamamlanmalıdır.

8. Sınıf Kaynak Tavsiyeleri Nelerdir?

8. sınıf orta okulun son senesi olduğu için konu dağılımı da derslere göre farklılık göstermektedir. Edineceğiniz kaynakların güncellenmiş ve yeni müfredata uygun olması önemlidir. 8. sınıf kaynak tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

 • 8. Sınıf Update Fen Bilimleri İnfografik Soru Bankası Okyanus Yayınları: İnografik desteğe sahip olan Fen Bilgisi kaynağı, bursluluk sınavı ve diğer MEB sınavlarında başarı elde etmek isteyenler için hazırlanmaktadır.
 • 8. Sınıf LGS İlk Dönem Update Denemeleri Okyanus Yayınları : LGS’ye hazırlık amacıyla 8. sınıfın ilk dönem konularını tekrar etmek isteyenlerin kullanabileceği bir kaynaktır.
 • Sınıf Update Matematik İnfografik Soru Bankası Okyanus Yayınları : 1. dönem bilgilerini güncellemek, konu anlatımlarla ve videolu çözümlerle bilmediklerini öğrenmek isteyenler için hazırlanan matematik kaynağıdır. 136 sayfadan oluşmaktadır.
 • LGS 8. Sınıf 1.Dönem Tüm Dersler Tekrar Kitabı 2020 : 263 sayfadan oluşan kaynak, tüm dersleri içerisinde bulundurmaktadır. Birinci dönemde yer alan konuları tekrar etmek isteyen ortaokul öğrencileri için hazırlanmaktadır.
 • 8. Sınıf Fen Bilimleri Master Soru Bankası Okyanus Yayınları: Bağlam temelli yaklaşımları, yorum ve muhakeme yeteneğini sorgulayan soruları, kazanım testleri ve ünite değerlendirmeleri ile %100 müfredata uygun bir kaynaktır. Genel formu ile oldukça üstün başarı sağlanmasına katkı sağlayan bir içerik olup birçok farklı alanda yoğun bir soru aktarımı oluşturulmaktadır. Öğrencilerin düzenli ve detaylı bir şekilde çalışmasını sağlayan oldukça faydalı bir kaynak kitaptır.
 • 8. Sınıf LGS Paraf Yanıt 11 Fasikül Deneme Set : Video çözümlü deneme kamplarını ve bu denemelere yönelik olarak aşamalı bir şekilde zorlaşan soru içeklerini bir set halinde sunmaktadır. 8. sınıf öğrencilerinin yardımcısı konumunda bulunan bu deneme seti, içeriğinde bulunan birbirinden farklı soru tarzları ile pek çok detay yansımaktadır. Sınava hazırlık sürecinde videolu ve kolay anlaşılır ifadeleri ile 11 adet fasikül halinde kullanıma sunulmaktadır.
 • 8. Sınıf LGS Elit Damla Karma Deneme Seti : İçerisinde yer alan karma denemeler sayesinde öğrencilerin sınavdan önce kendilerini denemesine imkan sunan bir kaynaktır.
 • Sınıf LGS KOTA Denemeleri İngilizce Kotası: Geniş İngilizce kelime, paragraf ve pek çok farklı cümle tarzları ile öğretici form yansıtan bu denemeler, kolay ve anlaşılır bir tarzda sunulmuştur. Öğrencilerin seviyelerini ölçebilmek için tercih ettiği bu içerikler ile aynı zamanda seviye olarak yükselme olanağı da sunulmaktadır. Pek çok farklı konu ve soru tarzı ile üstün bir başarı elde etmek isteyen adayların tercih ettiği bir eserdir.
 • LGS 8. Sınıf Paragraf Denemeler:Öğrencilerin karşısına en çok çıkan soru tarzı paragraf olmakla birlikte LGS sınavlarında öğrencilerin en fazla vaktini alan soru tarzıdır da. Paragraf sorularının kolay bir şekilde çözülmesine yardımcı olan bu denemeler, zorluk seviyelerini kademeli olarak artırmaktadır. Bu sayede öğrenciler için paragraf sorularını çözmeyi kolay bir hale getirmektedir.
 • LGS İlk Tekrar Tonguç Yayınları: Başlangıç formunda sunulan birçok soru tarzı ile öğrencilerin kendilerini denemeleri için hazırlanan bir set türüdür. Tekrar amaçlı ve öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi açısından hazırlanan bu içerikler, birbirinden farklı soru tarzıyla oldukça öğretici bir yapı ortaya koymaktadır. Hem kolay hem de öğretici tarzıyla sunulan aynı zamanda bilgilerin iyi bir şekilde kavranabilmesine katkı sağlayan bu tekrar kitabı, öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği kaynaklar arasında bulunmaktadır.
 • LGS Geri Sayım Denemeleri 1: Sınava çok yaklaşan ve artık yalnızca soru tarzı görmesi gereken öğrenciler için sunulan son denemelerdir. Sınava sayılı gün kala pekiştirmek adına çözülen denemeler içermektedir. Öğrencileri hem kolay hem de zor sorular ile hazır hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bilgileri taze tutma ve son günlerde oldukça faydalı sorular sunarak üstün bir başarı oluşturulması açısından yardımcı olmaktadır. Geri sayım denemeleri, özel içeriği ve özenli formu sayesinde birçok kişiye katkı sağlamaktadır.

LGS Matematik Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Liseye geçecek olan öğrenciler için LGS sınavı kaynakları okul derslerine yardımcı olmaktadır. Matematik, sınavlarda öğrencilerin başarısını ölçen önemli derslerden biridir. LGS matematik kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

 • LGS Matematik Poster Notları : Hacı Hasan Tekce tarafından hazırlanan kitap, LGS notlarından oluşmaktadır. LGS poster notları ile öğrencilere matematikteki hap bilgileri vermektedir. Matematik konu anlatımına ihtiyaç duyan öğrenciler için tavsiye edilen, hafıza teknikleriyle hazırlanmış bir kitaptır.
 • LGS Matematik Soru Bankası: 240 sayfadan oluşan soru bankası, yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Ünite değerlendirme soruları, video çözümleri, PISA TIMSS sınavlarına uyumlu olan kaynak; öğrencilere LGS sınavı provası yaşatmaktadır.
 • LGS Matematik Denemesi 8. Sınıf: 48 sayfadan oluşan matematik denemesi, yeni nesil sorulara sahiptir. Mantık ve muhakeme yeteneğini ölçen soru tipleriyle öğrencileri LGS’ye hazırlamaktadır.
 • LGS Cep Test Matematik Orta: Orta seviye matematiğe sahip olan öğrenciler için hazırlanan cep test, küçük boyutuyla her yere taşınabil
 • LGS Matematik Soru Bankası Öğrencim Serisi: 136 sayfadan oluşan soru bankası, okula yardımcı niteliktedir. Okul sınavlarında yüksek not almak, LGS sınavına hazırlanmak için kullanılabil
 • LGS Matematik 15 Branş Denemesi Pruva Akademi : 152 sayfadan oluşan branş denemesi, matematik konularını tekrar etmek isteyenler için hazırlanmıştır. Branş denemesi çözmek alan yeterliliklerini artırmaya yardımcı olmaktadır. 7 sarmal ve 8 genel testten oluşmaktadır. 

LGS Türkçe Kaynak Tavsiyeleri Nelerdir?

Sözel derslerinde başarılı olmak için sık tekrar yapmak, soru çözmek ve kitap okumak gerekmektedir. LGS’de paragraf ve dil bilgisi soruları yoğun olarak sorulmaktadır.LGS Türkçe kaynak tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

 • LGS Türkçe Denemeleri Onburda Yayınları : Türkçe deneme tavsiyesi arayanlar için müfredata uyumlu, muhakeme sorularından oluşan, okuma ve anlama sorularının yer aldığı deneme kitabıdır.
 • LGS Türkçe Poster Notları: 32 sayfadan oluşan posterli notlar, öğrencilerin Türkçe konusunda hap bilgileri öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Öğrenciler hafıza teknikleriyle konuları daha kolay bir şekilde öğrenebil
 • LGS Cep Test Türkçe: 640 sayfadan oluşan kitap, küçük boyutuyla her yere taşınabilmektedir. Her yerde çözülebilen cep testler, karekodlu videolu çözümler sunmaktadır.
 • LGS Türkçe Mantık Muhakeme Soruları Nasıl Çözülür?: Mantık ve muhakeme sorularını çözemeyen, mantığını kavrayamayan öğrenciler için başlangıç niteliğinde bir kitaptır.
 • LGS Türkçe Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken Sorular: 143 sayfadan oluşan kitap, sınava girmeden önce öğrencilerin çözmesi gereken çıkma ihtimali yüksek olan soruları bir araya getirmektedir.
 • LGS Türkçe Tamamı Çözümlü 25 Deneme Sınavı: 192 sayfadan oluşan 25’li Türkçe denemesi, 5 sarmal 20 karma testten oluşmaktadır.
 • Türkçe Paragrafın Derinlikleri Tambilgi Yayınları: LGS sınavında öğrencilerin karşısına çıkma ihtimali fazla olan konulardan olan paragraf için hazırlanan bu kitap, 850 adet sorudan oluşmaktadır. 

LGS Fen Bilimleri Kaynak Tavsiyeleri Nelerdir?

Fen Bilimleri 8.sınıf test kitapları önerileri, fen ve teknoloji derslerinde öğrencilere bilmedikleri konuları öğretmektedir. Çeşitli soru tarzlarını görerek soru çözüm yollarını öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. LGS fen bilimleri kaynak tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

 • LGS Fen Bilimleri Poster Notları: LGS fen bilimleri çalışan adaylara hap bilgiler sunmaktadır.
 • LGS Fen Bilimleri Soru Bankası: 240 sayfadan oluşan soru bankası kitabı, beceri temelli yeni nesil muhakeme sorularından oluşmaktadır.
 • LGS Fen Bilimleri 12 Deneme Mars Yayınları : 100 sayfadan oluşan branş denemesi, Fen Bilimleri derslerinde bildiklerini tekrar etmek ve netlerini artırmak isteyenler için hazırlanmaktadır.
 • LGS Cep Test Fen Bilimleri Orta: Soruları cepte taşıyarak karekod çözümüyle anında çözümlere ulaşma imkanı sunan bir test kitabıdır.
 • Sınıf LGS Fen Bilimleri MPS: Konu anlatımlı ve soru çözümlü olan kaynak, modüler piramit sisteminde hazırlanmıştır.
 • LGS Fen Bilimleri Mantık Muhakeme Soruları Nasıl Çözülür?: 304 sayfadan oluşan kaynak, okula yardımcı ve LGS sınavına hazırlık yaparken soru çözüm yöntemlerini bilmeyenler için öğretici niteliktedir.
 • LGS Fen Bilimleri Soru Bankası Öğrencim Serisi (3463): 120 sayfadan oluşan soru bankasının içerisinde yeni nesil sorular yer almaktadır.

Listelenen kaynaklar Fen derslerinde öğrencilerin muhakeme ve yorum yeteneğini artırmaya yardımcı olmaktadır. 8.sınıf konu anlatımlı kitaplar eksik kalınan konuların tamamlanmasını sağlarken, soru kitapları sayesinde farklı soru tiplerine değinerek birçok farklı soru tipinin öğrenilmesini sağlamaktadır.

LGS Sosyal Bilimler Kaynak Tavsiyeleri Nelerdir?

Sosyal Bilimler konu ezberine ihtiyaç duyulan, yorum ve muhakeme yeteneği gerektiren bir alandır. Öğrenciler sosyal bilimler alanında başarılı olmak için yeterli miktarda soru çözmeli ve konu tekrarını aksatmamalıdır. LGS sosyal bilimler kaynak tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

LGS Deneme Tavsiyeleri Nelerdir?

Branş ve tüm dersler deneme tavsiyelerinden bazıları şunlardır:

Listelenen denemeler, dönemi başarıyla bitirmek ve okul sınavlarından yüksek almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği denemelerdir.

Uygun fiyatlara sahip pek çok 8.sınıf kitabı bulunmaktadır. Kitaplar hem okula yardımcı, hem de sınavlara hazırlık amacıyla kullanılmaktadır. Öğrenciler zorlandıkları derslerin üzerine giderek pratik yapmalı, yetkinliklerini artırmak için seviyesine uygun olan kitapları çözmelidir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.