sadsad x
asdasd

Leonard Cohen Seti 3 Kitap

Aylak Kitap

Leonard Cohen

68,52 TL
52,76 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
15,76 TL
Leonard Cohen Seti 3 Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 760
ISBN: 9786054972449
Kapak: Ciltsiz
Leonard Cohen
Leonard Cohen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Leonard Cohen Seti 3 Kitap Kısa Özet

  Setin İçindeki Kitaplar;

  Görkemli Kaybedenler
  "James Joyce ölmedi, Cohen ismini kullanıyor, Henry Miller`ın gözünden bakarak yazmaya devam ediyor."
  -Boston Herald-

  60`lı yılların en önemli deneysel romanlarından sayılan Görkemli Kaybedenler Leonard Cohen`in en cüretkar bir o kadar da serkeş romanıdır. Bir yüzleşme yazısıdır. Kanada`nın Hıristiyanlaştırılması, Cizvitlerin din uğruna yaptıkları, Kızılderililere yapılanlar üzerinden genel insanlık tarihinin utanç verici yüzü… Bütün bunları azize sayılan Mohawk kızı Catherine Tekakwitha`nın öyküsüyle birleştirip bir aşk üçgenine yerleştiren Cohen, anlatı tarzıyla okura bir yandan meydan okuyor, diğer yandan okuru hüzünle gülümsetebiliyor.

  "Cinselliği, ruhanilikle ateşliyor… mistik ve dünyevi, romantik ve müstehcen… fallik tabancayla Rus ruletine bir davet."
  -Kirkus Reviews-

  "Sahnede Hair, ekranda Easy Rider izlemek gibi…"
  -Daily Telegraph-

  "Çılgınca eğlenceli, düşsel bir erotizm… Harika bir kitap."
  -Sunday Times-

  "Okuduğum en yalın, büyüleyici ve cesur modern roman."
  -Michael Ondaatje-

  En Sevilen Oyun
  "Çocuklar yaraları madalya gibi sergiler. Âşıklar yara izlerini açıklanacak sırlar niyetine kullanır. Yara izi, söz ete büründüğünde ortaya çıkandır. Herhangi bir yarayı, savaşın onurlu yaralarını sergilemek kolaydır. Bir sivilceyi göstermekse zordur."

  Cohen bu başına buyruk, yarı-otobiyografik romanında bize Montrealli, Yahudi bir şair olan Lawrence Breavman`ın çocukluktan yetişkinliğe kadar olan hikayesini anlatıyor.


  "Çavdar Tarlasındaki Çocuklar kadar etkileyici! Seksin, En Sevilen Oyun olduğu aşkın cesur yeni dünyası."
  -Globe & Mail-

  Sevda Kitabı
  Bir şaşkınlık dönemine giriyoruz, insanların çaresizlik içinde ışık bulduğu ve umutlarının zirvesinde başlarının döndüğü tuhaf bir an. Aynı zamanda dinsel bir an, ve tehlike de burada. İnsanlar Otorite`nin sesine kulak vermek isteyecek ve herkesin aklında Otorite`nin ne olduğuna ilişkin birçok tuhaf kurgu ortaya çıkacak. Aile yine, saygı gören ve övülen bir Temel olarak görülecek, fakat birçok başka olasılığın darbesini yiyen bizler, aşkın devinimleri de olsak, yalnızca devinimlerin içinden geçeceğiz. Halkın Düzen arzusu, bu düzeni tepeden indirmek isteyecek birçok inatçı ve uzlaşmazı cezbedecek. Hayvanat bahçesinin hüznü toplumlara sirayet edecek.
  -Leonard Cohen - Sevda Kitabı-

  Leonard Cohen "Sevda Kitabı"nda okurları şiirin ve şarkının buluştuğu noktaya davet ediyor. "Sevda Kitabı", 1967 yılında gitarını ilk kez eline almadan çok önce, Montreal`da ilk şiir kitabını yayınlamış olan Cohen`in şair kimliğini tanımamızı sağlayan büyüleyici bir yapıt.

  "Sevda Kitabı", Cohen`in 12 yılını Budist bir rahip olarak geçirdiği California`daki Baldy Dağı`nda yazdığı 150 şiir ve şarkı sözünden oluşuyor. Bazıları Zen tarzında hicivleri andıran şiirlerinde, Halil Cibran`ın ve Amerikan şairi Billy Collins`in yankısını duymak mümkün. Cohen`in dizelerinde, kuşların, örümceklerin ve çamaşırhanelerin esin kaynağı olduğu epifanilerle karşılaşıyoruz.

  Cohen, şiirlerinde aşkın sonundan, sevdiği kadınlardan ve yaşılıktan bahsediyor. Fakat yalnızlaşmış yüreğini anlatırken öfkeye değil, ince bir mizaha dönüyor yüzünü. Şair, içindeki aşkı ve sevdayı, kendinden iğrenmişliğiyle başarılı bir biçimde dengelerken, aklımıza William Blake ve Emily Dickinson gibi şairleri getiriyor.

Leonard Cohen Seti 3 Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.