325,00 TL
266,50 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
58,50 TL
Laser ile Malzeme İşleme Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 299
ISBN: 9786259918198
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Ahmet Karaaslan
Ahmet Karaaslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Laser ile Malzeme İşleme Kısa Özet

    LASER kelimesi, akronim ile farklı kelimelerin baş harflerinden yeni bir kelime türetmeye dayanarak, ilk kez 1960 yılında ortaya atılmıştır. Kelimedeki her harfin bir açılımı olması, bütününde LASER’in anlamını ortaya koyduğundan, kelimenin farklı dillerde de aynı şekilde kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. “Laser” yerine “lazer” kelimesi Türkçe ses uyumuna uygun olsa da, “laser” in yüklendiği anlamı bozmaktadır. Yaygın olarak kullanılan “lazer” kelimesi, bu kitapta bilinçli olarak LASER şeklinde kullanılmış ve böylece kelimenin teknik olarak anlam bozukluğuna yer verilmemiştir.
    Bu kitap, bir yandan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile Makine Mühendisliği öğrencileri için ve diğer yandan bu ve farklı alanlardaki endüstri kollarında laser teknolojisini kullanacak değişik disiplinlerdeki mühendislere bir başvuru kaynağı şeklinde hazırlanmaya çalışılmıştır. Kitapta laserin fiziği, laser ışınının oluşumu ve laser türleri tanıtılmış, ilerleyen bölümlerde ise kaynak, kesme, delme, yüzey işlemleri gibi yöntemlerin laser ışını ile gerçekleştirilmesine yönelik örnekler sunulmuştur.
    LASER ile malzeme işleme konusunda sunulan örnekler, bir yandan bilimsel ve diğer yandan endüstriyel olarak geniş bir sahada tutulmuş ve bu amaçla, hem farklı laser parametreleri ve hem de çok sayıda malzeme örneği ele alınarak, bütün oluşumlar tartışılmıştır

  • 1. Hamur

Laser ile Malzeme İşleme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.