La Tahzen İnnallahe Meane

Hicaz Yayıncılık

Mehmet Kasadar

15,00 TL
La Tahzen İnnallahe Meane Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 3990000025578
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Mehmet Kasadar
Mehmet Kasadar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • La Tahzen İnnallahe Meane Kısa Özet

  Rahman ve Rahim olan Allah (cc)’ın adıyla

  Biz bu konuyu yazmaya başladığımızdan itibaren, Kur`an-ı Kerimle, Hadisi Şeriflerle, Allah (cc)`ın veli kulları ile yola devam etmenin insan için değiştirilemeyecek bir yol olduğunu gördük, insan; hayatında karşılaştığı bütün zorluklara, elemlere, kederlere karşı tek başına galip gelemeyeceğini gördük.

  Her kederin, her sıkıntının insan için bir imtihan vesilesi olduğunu gördük. Biz bu kitabı bütün insanların faydalanacağı, Allah Azze ve Celle`ye isyan etmeden, her türlü elemin üstesinden geleceğini ortaya koymaya çalıştık. "Üzülme, Tasalanma muhakkak ki Allah (cc) bizimle beraberdir." Ayet-i kerimesinden ilham aldık. Gerçekten insanın, gerek aile hayatımdan, gerek ticari hayatında, gerek kamu veya özel sektör alanında karşılaşabileceği sıkıntılara karşı nasıl bir yol izlemesi gerektiğini ortaya koyduk. Mutluluğun sadece dünya hayatından ibaret olmadığını ortaya koyduk.

  Hepiniz Leyla ile Mecnun`u bilirsiniz. Burada asıl dikkat edilmesi gereken hususu açıklayayım. Mecnuna sordular; `Sen bu kadının nesini bu kadar sevdin?` Mecnun`un Tarihi cevabı ise; `Ben Onun Kalbini Sevdim` olmuştur. Mesele; dünyanın geçici lezzetlerine aldanmak değil, mesele; dünyada iken Allah (cc) ile beraber hayatı devam ettirebilmek, Allah (cc) yolundan gidebilmek, bu davanın bir neferi olabilmektir. İnsan kendi ruhunu tatmin edebilirse her şeyin üstesinden Allah (cc)`ın izni ile gelir, ruhu tatmin etmek ise Allah (cc)`ın dinini yaşamak ile olur. Allahım bizleri maneviyat ehlinden eyle, bizleri Salih kullarından eyle, Allah`ım bizlerin yar ve yardımcısı ol. Amin. Bu kitabın bütün insanlara faydalı olmasını ümit ediyorum, karşılığını Allah Azze ve Celle`den bekliyorum.

  - Mehmet Kasadar

 • 2. Hamur

La Tahzen İnnallahe Meane Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.