159,50 TL
106,87 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
52,63 TL
La Boheme Hakkında Bilgiler
Türü: Müzik Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 154
ISBN: 9786256438996
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
Giacomo Puccini
Giacomo Puccini
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • La Boheme Kısa Özet

  “En iyi opera” listelerinin içinde tartışmasız ilk sıralarda yer alan, büyüleyici doğallığı ile bir Puccini klasiği, La Bohéme... Paris’in bohem sanatçılarını, yoksulluğu ve hastalığı dile getiren ve bir an olsun neşeli edasını kaybetmeyen bir baş yapıt.

  Fransız yazar Henri Murger’in 1851 yılı romanından uyarlanan, gerek yazarın kendi gerekse çağdaşı olan pek çok sanatçının yaşamından izler taşıyan ve İtalyan bestekâr Puccini`nin büyülü elleriyle müzikle buluşan La Bohéme, her şeyden önce olgunluğa erişmenin ve harikalar yaratacak olan bir sanatçının doğuşunun hikâyesidir. Kariyerine kilisede org çalarak başladıktan sonra başarı basamaklarını hızla tırmanan ve döneminin parlayan yıldızı olan Puccini’nin, en başarılı operası kabul edebileceğimiz La Bohéme eserini Türkçeye kazandırmanın verdiği gururla...
  ***

  Opera klasikleri dizisi, libretto külliyatına odaklanmaktadır. Eserlere bir zamandizini, önsöz ve sinopsis ile açılış yapıyoruz; librettonun özgün dili ile birlikte Türkçe çevirisini okurlarımıza sunuyor, bilgilendirici dipnotlar eşliğinde her kesimden müziksevere hitap etmeyi amaçlıyoruz.
  Fihrist olarak, opera metinlerini Türkçeye kazandırmaktan ve bütüncül bir bilinç ile okurumuza sunmaktan onur duyuyoruz.

 • 2. Hamur

La Boheme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.