20,00 TL
14,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
5,80 TL
Kutlu Aşk Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 110
ISBN: 9786057725899
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kutlu Aşk Kısa Özet

  Kutlu, üslubu ve tarzı olan bir şairdir. Onun şiiri kafiye tutturmaktan öte bir nitelik taşır. Entelektüel kaygılardan, süsten, laf kalabalığından uzak, damıtılmış şiirlerdir. Halk şiiri geleneğini hakkını vererek sürdürür. Yaşadığı toplumun hem coğrafyasına hem de ruh iklimine sevdalı bir şairdir. Onun coğrafyası bulunduğu yerle sınırlı değildir. Kutlu, sadece eskiye takılıp kalmaz, geleceği muştular. Onu okurken sarsılırsınız ama savrulmazsınız. Dayandığı kadim kültür, inanç, gelenek sizi bir arada tutar. Bir şairin bütün şiirleri manşete çekilecek kadar ustaca olmayabilir. Bu Kutlu için de geçerlidir. Ancak bir bütün olarak bakıldığında, çok iyi şiirler yazdığını iddiayla söyleyebiliriz. Şiirin sesine kulak verelim. Mustafa Kutlu`nun sesine…

  Prof. Dr. Hasan Boynukara / Namık Kemal Ün./ Fen Ed. Fak. Böl. Baş.

  İsmi tanıdık gelebilir size ama hayatı gerçekten çok farklı; bu da yazarın okunması incelenmesi desteklenmesi için en önemli etken bana göre. Zengin kelime dağarcığı ile bütünleşen, kendi penceresinden aktardığı hayata aşka (sanal değil gerçek aşka) bakış açısı ile ortaya çıkan şiirleri okurken mısraların arasında kendinizden izler de bulacaksınız. İlk kitabı, *Kutlu Söz Selam* ile yazar kendini ispatladı ki ilk kitabı sonrası mutlaka aşk konulu eseri de peşi sıra gelmeli demiştim. "Aşk" iddialı bir alan. Artık kardeş geldi. Duyguların söz olarak aktığı bu eserde hayata, inanca, aşka dair bizi biz yapan değerler kalbinizi ferahlatacak bazen hüzün bazen mutluluk bazen özlem içerisindeyken farklı bir okuma deneyimi yaşayacaksınız. İnanın keyifli saatler birbirinden anlamlı ve güzel şiirler sizleri beklemekte. Okuyun okutun.

  Hakan Kara / Blog yazarı

  Kelimelerle satranç oynayan usta. Her mısrada verdiği mesajlarla sarsıyor insan beynini. Her mısrası düşünülmeye değer felsefe içeriyor. Her konuda yazabilecek üretkenliği her konuya hâkim oluşu ile şiir literatüründe adından bahsedilecek kadar kalemşuar. Varlığını mısralarıyla müjdeleyen şairi kısa yazacak kadar uzun zaman bulamamam yazdıklarını makbül saydığımdandır. Adı ve soyadıyla müsemma olan şairi daha çok şeyler yazacağı düşüncelerimle alkışlıyorum.

  Dr. Gürsoy Solmaz / Erzurum Atatürk Üni. Edebiyat Fak. Öğr. Üyesi 

 • 1. Hamur

Kutlu Aşk Hakkında Yorumlar