sadsad x
asdasd
30,00 TL
26,70 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
3,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kurumlar Vergisinde Vergi Planlaması Hakkında Bilgiler
Türü: Kanun ve Uygulama Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786053270065
Kapak: Ciltsiz
Onur Eroğlu
Onur Eroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kurumlar Vergisinde Vergi Planlaması Kısa Özet

    Vergi planlaması, Türk Vergi Sistemi'nde yerleşik bir kavram değildir. Gelişmiş ülkelere bakıldığında ise kavram, maliye literatürüne yerleşmiş ve uygulamada hemen hemen her vergi türü için kullanılabilmektedir. Türkiye'de vergi planlaması denildiğinde gelen ilk tepki, "bu, vergiden kaçınma olmuyor mu?" sorusu olmaktadır. Oysa vergi planlaması yoluyla vergi yükünün azaltılması tümüyle kanunların özüne ve ruhuna uygunluk göstermektedir.

    Çalışma ile öncelikle amaçlanan, vergi planlamasının, vergi yükünü düşürmeyi sağlayan diğer uygulamalardan farklı olarak mükellefiyetle ilgili bir hak olduğunun ortaya koyulmasıdır. Türkiye'de kavramın yerleşmesi ve doğru kullanılması, gelişmiş ülkelere göre teoride ve uygulamada geride kalmıştır. Çalışmanın bir diğer amacı da vergi planlaması kavramının Türkiye'de kullanımının yaygınlaşmasını sağlamaktır.

    Vergi planlaması, her vergi türü için ayrı yapılabilmektedir. Çalışmada kurumlar vergisi esas alınarak vergi planlaması anlatılmaktadır. Konu itibariyle çalışma, mükellefler üzerindeki kurumlar vergisi yükünün planlama ile düşürülmesi yollarını ele almaktadır. Bu kapsamda; vergi planlaması yapan kurumlar vergisi mükelleflerinin, vergi yüklerini hukuka uygun şekilde düşürmelerini sağlayacak stratejilere yer verilmektedir.

Kurumlar Vergisinde Vergi Planlaması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.